КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Білет №11Коли використовують методи залежного попиту в промисловій сфері (на виробництві), вони називаються плануванням потреби в матеріалах, деталях і вузлах (МRР). Під залежним попитом розуміють, що попит на певний виріб впливає на попит на інший виріб. Планування потреби в матеріалах вимагає, щоб операційний менеджер знав: 1. виробничий графік (що повинно бути зроблено і коли); 2. специфікації або відомість застосовуваних матеріалів (як виготовити продукт); 3. наявність матеріалів на складі (що на складі); 4. матеріали в заявці (що замовлено); 5. поточний час (як багато його буде потрібно на отримання компонента).
Перевагами МRР є: 1. збільшення купівельного попиту і його задоволення; 2. поліпшення використання устаткування й праці; 3. поліпшення планування запасів і розкладу їхнього руху; 4. більш швидке виникнення реакції на ринкові зміни й зрушення; 5. зниження рівня запасів без зниження рівня обслуговування споживача.
Білет №12 Об'єктом логістичного сервісу є. з одного боку, сам товар у його фізичній формі, а з іншого - різні споживачі матеріального потоку. Предметом логістичного сервісу є певний комплекс (набір) відповідних послуг. Здійснюється логістичний сервіс або самим постачальником, або фірмою, що спеціалізується в області логістичного сервісу. Сервісні потоки - потоки послуг, що генеруються логістичною системою в цілому або її підсистемою (ланкою, елементом) з метою задоволення зовнішніх або внутрішніх споживачів організації бізнесу. У закордонній практиці з'явився спеціальний термін «третя сторона в логістиці» або логістичний посередник. Основними логістичними посередниками (третьою стороною) для фірми-виробника або торговельної компанії є, наприклад, перевізники, експедитори, вантажні термінали. Допоміжні логістичні посередники - це страхові й охоронні підприємства, митні брокери, сюрвейери, банки та інші фінансові установи, що здійснюють розрахунки за логістичні функції/операції, підприємства інформаційно-комп'ютерного сервісу та ін. Класифікація послуг логістичного сервісу
Білет № 13 Дистрибуція - це комплексна логістична активність (логістична функція), що полягає в просуванні ГП від виробників до кінцевих (або проміжних) споживачів, організацій продажів, передпродажного й після продажного сервісу. Дистрибутивним каналом називається впорядкована множина ЛЛС, що включає в себе всі логістичні ланцюги і їхні ділянки, що проводять матеріальні потоки ГП одного найменування (або асортиментів) , а також супутній сервіс від фірми-виробника до кінцевих або проміжних споживачів. Повна множина дистрибутивних каналів утворить дистрибутивну мережу фірми. Види дистрибутивних каналів і структура мережі залежать від: 1. стратегічних і тактичних цілей і задач фірми на ринку збуту ГП; 2. логістичної стратегії фірми; 3. видів і параметрів матеріальних (сервісних) потоків; 4. продуктових атрибутів і ряду інших факторів. Структуру дистрибутивних каналів і мереж, взаємини між ЛЛС у них, а також рішення логістичного менеджменту в дистрибуції багато в чому визначають дві базисні концепції фірми-виробника ГП: спеціалізація і асортимент. Спеціалізацію вважають свого роду надбудовою продуктових асортиментів. Логіка спеціалізації базується на економії в масштабі й охваті. Коли фірма спеціалізується на здійсненні певної функції в дистрибуції (наприклад, на вантажопереробці), вона розвиває масштаб й охват специфічних активностей для досягнення операційної економії. Асортиментний процес включає три основних етапи: концентрацію, кастомізацію і розсіювання. Концентрація (або консолідація) являє собою збір великих кількостей одного продукту або декількох різних продуктів таким чином, щоб вони негайно могли бути продані (розподілені) групою. Простий приклад — це консолідаційний склад виробника.
Кастомізація - процес сортування й групування продуктів в унікальні комбінації. Результатом кастомізації є такі продуктові комбінації, які задовольняють специфічні запити споживачів. Кастомізація часто включає спеціальне пакування для створення унікального у сенсі продажів товару і просування його по ексклюзивним дистрибутивним каналам. Кінцевим етапом асортиментного процесу є розсіювання , що полягає у відправленні унікальних асортиментних груп ГП споживачам у заданий час і місце.
Білет №14 Транспортна логістика - оптимізація транспортних систем, вибір виду й типу транспортних засобів; визначення різноканальних маршрутів доставки; забезпечення технологічної єдності транспортно-складського процесу. З позицій споживача транспортний сервіс повинен забезпечити доставку вантажу (МР, ГП) обумовленої якості в задане місце й час із мінімальними витратами. На рівні логістичного менеджменту фірми керування траиспо-ріунанням складається з декількох основних етапів: вибір способу транспортування; вибір виду транспорту; вибір транспортного засобу; вибір перевізника і логістичних партнерів по транспортуванню; оптимізація параметрів транспортного процесу. Існують наступні основні види транспорту: залізничний; морський; внутрішній водний (річковий); автомобільний; повітряний; трубопровідний.
Білет №15 Для покращення роботи під'їзних залізничних колій підприємств і станцій примикання велике значення має організація їх діяльності на основі єдиної технології. З цією метою розробляють Єдині технологічні процеси роботи під'їзних залізничних колій і станцій примикання (ЄТП). Вони мають свої особливості для кожного підприємства і станції До складу Єдиного технологічного процесу роботи входять: • технічна і експлуатаційна характеристики пристроїв на під'їзній колії і станції примикання, схеми колій і розташувань пристроїв; • розміри вантажних і вагонних потоків, розраховані з фактичного і максимального планового обсягу перевезень вантажів (на майбутні три роки) з виділенням основних вантажів; • організація маневрової роботи і розрахунок норм на виконання технічних операцій; • порядок кооперативного використання технічних засобі! під'їзної колії і відповідних засобів станції примикання; • порядок подачі і прибирання навантажених та порожніх вагонів (визначення числа та черги подач і прибирання); • графік технологічних перевезень; • добовий план-графік станції і під'їзної колії підприємства; • нормативи та виконання вантажних операцій; • порядок зважування і дозування вантажів; • розрахунок середнього часу знаходження (обороту) вагонів на під'їзній колії; • порядок оперативного планування, керівництво і організація вантажної і комерційної роботи на станції примикання і на під'їзній колії; • заходи щодо забезпечення роботою під'їзної колії і станції примикання в зимових умовах. При розробці ЄТП необхідно встановити місце виконання приймально-здавальних операцій з вагонами. Якщо вони будуть виконуватися на промисловій станції під'їзної колії, то час на ці операції включають в інтервал між подачами вагонів на під'їзну колію.
Білет №16 До основних видів транспортування належать: 1. Унімодальне (одновидове) транспортування здійснюється одним видом транспорту, наприклад, залізничним. 2. Змішане перевезення вантажів (змішане роздільне перевезення) здійснютьсязазвичай двома видами транспорту, наприклад: залізнично-автомобільне, річково-автомобільне, морське-залізничне і т.ін. 3. Комбіноване перевезення відрізняється від змішаного наявністю більш ніж двох видів транспорту. 4. Мультимодальні, інтермодальне та інші - здійснюються одним експедитором (оператором) згідно з єдиним транспортним документом. Ознаками інтермодального (мультимодального) перевезення є: 1. наявність оператора доставки від початкового до кінцевого пункту логістичного ланцюга (каналу); 2. єдина наскрізна ставка фрахту; 3. єдиний транспортний документ; 4. єдина відповідальність за вантаж і виконання договору перевезення. Основними принципами функціонування інтермодального і мультимодальних систем перевезень є наступні: 1. однаковий комерційно-правовий режим; 2. комплексний підхід до розв'язання фінансово-економічних завдань 3. максимальне використання телекомунікаційних мереж і систем електронного документообігу; 4. єдиний організаційно-технологічний принцип управління перевезеннями і координація дій всіх логістичних посередників, що беруть участь у транспортуванні; 5. кооперація логістичних посередників; 6. комплексний розвиток інфраструктури перевезень різними видами і транспорту.
Білет №17 Під аналізом у широкому сенсі зазвичай розуміють розкладання (декомпозицію) досліджуваного об'єкта або процесу на частини (елементи) з метою економічного, фінансового, технічного і т.ін. досліджень цих частин. З позицій логістики насамперед дослідників цікавить економічний й фінансовий аналіз-аудит, що дозволяє оцінити прийняті логістичними менеджерами фірм рішення, що позначаються в остаточному підсумку на рівні загальних витрат, прибутку, рентабельності та інших результуючих показників. На рівні фірми можна виділити наступні основні завдання стратегічного, тактичного й оперативного логістичного аналізу: 1) аналіз виконання стратегічного (тактичного, оперативного) логістичного плану; 2) аналіз відповідності логістичного стратегічного плану маркетинговому і виробничому; 3) аналіз якості продукції і логістичного сервісу; 4) аналіз ступеню задоволення запитів споживачів; 5) аналіз ефективності виконання окремих логістичних активностей і роботи ЛЛС; 6) аналіз ефективності використання в логістичному менеджменті інвестицій, основних фондів, оборотного капіталу, МР, живої праці; 7) аналіз продуктивності; 8) аналіз рівня технологічної й технічної бази логістичного менедж- 9) аналіз ефективності ЛІС і застосовуваних інформаційно- 10)фінансовий аналіз-аудит; 11)аналіз складових логістичних витрат; 12)аналіз впливу логістичної стратегії фірми на її стан на ринку; 13)виділення й аналіз логістичних ризиків і розробка заходів з їхнього зниження; 14)аналіз постачальників, споживачів, посередників з погляду реалізації логістичної концепції фірми; 15)аналіз рівня координації, інтеграції й взаємодії ЛЛС і логістичних посередників і т.д.
Центральною ланкою логістичного контролю є система моніторингу, що у сучасних умовах використовує інформаційні технології у логістичній інформаційній системі. Порівняння здійснюється на основі даних періодичної звітності, доповідей персоналу логістичного менеджменту й аудиту. Моніторинг у ЛС здійснюється або вручну персоналом менеджменту, консультантами, аудиторами або на основі комп'ютерних програм. За результатами моніторингу приймаються рішення стосовно коригувальних (керуючих) впливів. Важливу роль у логістичному адмініструванні грають процедури аудиту, під яким розуміють періодичні перевірки станів окремих елементів ЛС і статусу логістичних активностей. Основою проведення аудиту є насамперед дані бухгалтерського обліку, фінансової й статистичної звітності фірми. Для проведення аудиторських перевірок у ЛС застосовуються спеціальні документи, доповіді персоналу логістичного менеджменту, періодичні звіти і т.ін. До найбільш важливих для проведення аудиту регулярних логістич-них звітів відносять: 1) звіт про рівень витрат і сервісу 2)звіт про продуктивність 3) діаграма виконання
Білет № 18 Найбільш важливими компонентами (параметрами) виміру якості сервісу є наступні: відчутність - те фізичне середовище у якій представлений сервіс, зручності, оргтехніка, устаткування, вид персоналу й т.п. надійність - послідовність виконання «точно в строк», тобто, наприклад, у фізичному розподілі доставка потрібного товару в потрібний час, у необхідне місце, також надійність інформаційних і фінансових процедур, то супроводжують фізичний розподіл; відповідальність - бажання допомогти покупцю, гарантії виконання сервісу; закінченість - володіння необхідними навичками й компетентністю, знаннями для виконання сервісу; доступність - легкість установлення контактів з постачальниками сервісу, зручний для покупця час надання послуг; безпека - свобода від небезпеки, ризику, недовіри. Схоронність вантажу при фізичному розподілі; увічливість - поводження постачальника сервісу, коректність, люб'язність контактного персоналу; комунікабельність - здатність розмовляти мовою, що зрозуміла покупцю; взаєморозуміння з покупцем - щирий інтерес до покупця, можливість для контактного персоналу звикнути до ролі покупця і знати його потреби (вимоги). Важливим критерієм, що дозволяє оцінити систему логістичного сервісу, є рівень сервісу. Він визначає не тільки ймовірність того, що організація збереже своїх клієнтів, але й число потенційних клієнтів, тобто розміри і ємність цільового сегмента ринку логістичних послуг. Тому рівень обслуговування клієнтів впливає на частку фірми на ринку, величину загальних логістичних витрат і в остаточному підсумку - на прибуток фірми.
Білет №19 Правило 1 Для найбільш ефективного задоволення споживачів дистрибутивний логістичний ланцюг повинен проникати як найглибше до точок кінцевого збуту, використовуватися частіше і здійснювати транспортування за можливістю на найбільшу відстань шляхом використання вантажних одиниць продукції й вантажних транспортних одиниць, що забезпечують отримання якнайбільших місткостей. Правило 2 Для найбільш ефективного розв'язання завдання фізичного розподілу в логістичному ланцюзі необхідно використати мінімальну кількість ОДО виміру продукції і мінімальну кількість ОДО транспорту, незалежно від їхніх місткостей. Правило З Якщо не можна уникнути створення стаціонарного складу, він повинен розташовуватися на логістичному ланцюзі в центрі консолідації, що розміщується за можливістю ближче до кінцевих торговельних точок, якщо це стосується фізичного розподілу в плані транспортування, і в центрі консолідації, розташованому якнайближче до вихідного виробничого процесу, якщо це стосується сортування.
Білет№20 Сучасний стан логістики багато в чому сформувався завдяки бурхливому розвитку і впровадженню в усі сфери бізнесу інформаційно-комп'ютерних технологій. Реалізація більшості логістичних концепцій (систем), неможлива без використання швидкодіючих комп'ютерів, локальних обчислювальних мереж, телекомунікаційних систем й інформаційно-програмного забезпечення. Інформаційний потік- це потік повідомлень у мовній, документарній (паперовій й електронній) та іншій формі, що генерується вихідним матеріальним потоком у розглянутій ЛС, між ЛЛС або ЛС і зовнішнім середовищем, і призначений для реалізації функцій управління.
Показниками й характеристиками інформаційних потоків: 1. номенклатурою переданих повідомлень, типами даних, документами, масивами; 2. інтенсивністю й швидкістю передачі даних; 3. спеціальними характеристиками (пропускною здатністю інформаційних каналів, захистом від несанкціонованого доступу, перешкодозахищеністю та ін.). Причини зростання ролі інформаційних потоків у сучасній логістиці: По-перше, для споживача інформація про статус замовлення, наявності товару, термінах поставки, відвантажувальних документах і т.ін. є необхідним елементом споживчого логістичного сервісу. По-друге, з позицій управління запасами в логістичному ланцюзі наявність повної й достовірної інформації дозволяє скоротити потребу в запасах і трудових ресурсах за рахунок зменшення невизначеності в попиті. По-третє, інформація збільшує гнучкість ЛС із погляду того, як, де й коли можна використати ресурси для досягнення конкурентних переваг.
|