КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
ТЕХНІЧНИХ НЕСПРАВНОСТЕЙ, ЗА ЯКИХ ЕКСПЛУАТАЦІЯ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ ПІДЛЯГАЄ ОБМЕЖЕННЮ1. Цей Перелік встановлює технічні несправності механічних транспортних засобів (автомобілів, автобусів, автопоїздів, причепів, мотоциклів, мопедів, тракторів, інших самохідних машин), за яких експлуатація транспортних засобів підлягаю тимчасовому контролю. Експлуатаційні вимоги безпеки до технічного стану та методи контролю регламентуються ДСТУ 3649:2010 "Колісні транспортні засоби. Вимоги щодо безпечності технічного стану та методи контролювання". 2. Підлягає обмеженню експлуатація транспортних засобів з номерними знаками, які закріплені у не встановлених для цього місцях, закриті іншими предметами чи забруднені, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані 40 метрів в сонячну та ясну погоду, перевернуті чи не освітлені. 2. Гальмові системи: 1) змінено конструкцію гальмових систем, застосовано гальмову рідину, вузли або окремі деталі, що не передбачені для даної моделі транспортного засобу або не відповідають вимогам підприємства-виробника; 2) під час випробувань робочої гальмівної системи перевищуються показники ефективності, визначені стандартами, що встановлюють вимоги до технічного стану транспортних засобів або такі показники:
Нормативне значення гальмового шляху для транспортних засобів випуску до 1988 року допускається перевищувати не більше ніж на 10 відсотків значення, поданого в таблиці.
3) порушено герметичність гідравлічного гальмового приводу; 4) порушено герметичність пневматичного або пневмогідравлічного гальмового приводу, що спричиняє зменшення тиску повітря при непрацюючому двигуні більш як на 0,05 МПа (0,5 кГс/кв.см) за 15 хв у разі приведення в дію органів керування гальмовою системою; 5) не працює манометр пневматичного або пневмогідравлічного гальмового приводу; 6) під час випробувань стоянкової гальмівної системи перевищуються показники ефективності визначені стандартами, що встановлюють вимоги до технічного стану транспортних засобів, у тому числі не забезпечується нерухомий стан транспортного засобу при відключеному від трансмісії двигуні: транспортних засобів з повним навантаженням - на уклоні не менше ніж 16%; легкових автомобілів, їхніх модифікацій для перевезення вантажів, а також автобусів у спорядженому стані - на уклоні не менше ніж 23%; вантажних автомобілів і автопоїздів у спорядженому стані - на уклоні не менше ніж 31%; 7) не замикається важіль (рукоятка) стоянкової гальмової системи в робочому положенні; 3. Рульове керування: 1) сумарний люфт у рульовому керуванні перевищує граничні значення визначені заводом-виробником або чинними стандартами, що встановлюють вимоги до технічного стану транспортних засобів; 2) є не передбачені конструкцією відчутні взаємні переміщення деталей і вузлів рульового керування або переміщення їх відносно кузова (шасі, кабіни, рами) транспортного засобу; нарізні з'єднання не затягнуті або надійно не зафіксовані; 3) зіпсований або відсутній передбачений конструкцією підсилювач рульового керування або рульовий демпфер (на мотоциклах); 4) у рульовому керуванні встановлено деталі із слідами залишкової деформації та іншими дефектами, а також застосовано деталі і робочі рідини, що не передбачені для даної моделі транспортного засобу або не відповідають вимогам підприємства-виробника. 4. Зовнішні світлові прилади: 1) кількість, категорія, колір, розміщення і режим роботи зовнішніх світлових приладів не відповідають вимогам конструкції транспортного засобу, у тому числі лампи розжарювання замінено на газорозрядні джерела світла, якщо це не передбачено заводом-виробником; 2) порушено регулювання фар; 3) не горить лампа лівої фари в режимі ближнього світла; 4) на світлових приладах немає розсіювачів або використовуються розсіювачі і лампи, що не відповідають типу даного світлового приладу; 5) на розсіювачах світлових приладів нанесено тонування або покриття, що зменшує їх прозорість чи світлопропускання.
5. Склоочисники і склообмивачі вітрового скла: 1) не працюють склоочисники; 2) не працюють передбачені конструкцією транспортного засобу склообмивачі; 6. Колеса і шини: 1) шини легкових автомобілів та вантажних автомобілів з дозволеною максимальною масою до 3,5 т мають залишкову висоту малюнка протектора менше 1,6 мм, вантажних автомобілів з дозволеною максимальною масою понад 3,5 т - 1,0 мм, автобусів - 2,0 мм, мотоциклів і мопедів - 0,8 мм. Для причепів установлюються норми залишкової висоти малюнка протектора шин, аналогічні нормам для шин автомобілів-тягачів; 2) шини мають місцеві пошкодження (порізи, розриви тощо), що оголюють корд, а також розшарування каркаса, відшарування протектора і боковини; 3) шини за розміром або допустимим навантаженням не відповідають моделі транспортного засобу; 4) на одну вісь транспортного засобу встановлено пневматичні шини з різним типом, які мають між собою розходження з таких характеристик, як: малюнок протектора, позначка розміру шини, категорія застосування (звичайна (дорожня), або зимова, камерна або безкамерна), конструкція (діагональна, радіальна шина; шина придатна для використання в спущеному стані), категорія швидкості, несівна здатність, поперечний переріз та клас відновлення;
5) на передню вісь транспортного засобу встановлено радіальні шини, а на іншу (інші) - діагональні; 6) на передній осі автобуса, який виконує міжміські перевезення, встановлено шини з відновленим протектором, а на інших осях - шини, відновлені за другим класом ремонту; 7) на передній осі легкових автомобілів і автобусів (крім автобусів, які виконують міжміські перевезення) встановлено шини, відновлені за другим класом ремонту; 8) відсутній болт (гайка) кріплення або є тріщини диска і ободів коліс; 9) у період, коли середня добова температура зовнішнього середовища нища за +10˚С, на транспортний засіб встановлено шини, маркування яких не відповідає умовам використання виробника. 7. Двигун: 1) вміст шкідливих речовин у відпрацьованих газах або їх димність перевищують установлені стандартами, діючими на момент вироблення транспортного засобу,норми; 2) негерметична паливна система; 3) несправна система випускання відпрацьованих газів; 4) рівень шуму не відповідає вимогам національних стандартів, діючими на момент вироблення транспортного засобу. 8. Інші елементи конструкції: 1) немає передбачених конструкцією транспортного засобу стекол, дзеркал заднього виду; 2) не працює звуковий сигнал; 3) встановлено на передні скло додаткові предмети або нанесено покриття, які обмежують оглядовість з місця водія, і погіршують його прозорість, або мають чисельні тріщини на вітровому склі, які створюють обмежену оглядовість для водія транспортного засобу.
4) не працюють передбачені конструкцією замки дверей кузова або кабіни, запори бортів вантажної платформи, запори горловин цистерн і паливних баків, механізм регулювання положення сидіння водія, аварійні виходи, пристрої для приведення їх у дію, привід керування дверима, спідометр, тахограф, пристрій для обігрівання і обдування скла; 5) зруйновано корінний лист або центральний болт ресори; 6) є люфти в з'єднаннях рами мотоцикла з рамою бокового причепа; 7) відсутній передбачений конструкцією бампер або задній захисний пристрій, грязезахисні фартухи і бризковики; 8) відсутні ремені безпеки та підголовники в транспортних засобах, де їх установка передбачена конструкцією; 9) ремені безпеки не в робочому стані або мають видимі надриви на лямках; 10) на мотоциклі немає передбачених конструкцією дуг безпеки; 11) на мотоциклах і мопедах немає передбачених конструкцією підніжок, на сідлі - поперечних рукояток для пасажира.
|