Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаНадання першої допомоги при ураженні електричним струмом
Читайте также:
  1. Аналіз процесу організації надання послуг споживачам в готелі
  2. Аптечка швидкої допомоги
  3. Бригада екстреної (швидкої) медичної допомоги.
  4. Визначення та завдання системи екстреної медичної допомоги.
  5. Від першої особи
  6. Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги лікарні.
  7. Г) надання Україні широких автономних прав у межах Росії
  8. Дії медичного персоналу швидкої медичної допомоги при ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.
  9. Дії працівників на випадок пожежі та надання першої допомоги потерпілим
  10. Договір про надання платних медичних послуг: поняття, структура, особливості укладення. - 15 хв.

 

 

Основною умовою успішного надання першої допомоги при ураженні електричним струмом є швидка та правильна дія тих, хто надає допомогу. В той же час зволікання, запізніле та некваліфіковане надання допомоги може призвести до смерті потерпілого. Ось чому важливо, щоб кожен знав і вмів правильно та швидко надати необхідну допомогу потерпілому.

 

Перша допомога при ураженні електричним струмом складається з двох етапів:

- звільнення потерпілого від дії електричного струму;

- надання йому необхідної долікарської допомоги.

 

 

Звільнення потерпілого від дії електричного струму

При ураженні електричним струмом необхідно, перш за все, негайно звільнити потерпілого від дії струму, оскільки від тривалості такої дії суттєво залежить важкість електротравми. Необхідно пам'ятати, що діяти треба швидко, але в той же час обережно, щоб самому не потрапити під напругу.

Найбезпечніший спосіб звільнення потерпілого від дії електричного струму - це вимкнення електроустановки, до якої доторкається потерпілий, за допомогою найближчого вимикача, рубильника тощо.

 

Надання долікарської допомоги

Після припинення дії електричного струму на людину, необхідно викликати лікаря, а до його прибуття надати потерпілому необхідну допомогу. Заходи долікарської допомоги залежать від стану, в якому перебуває потерпілий.

Для оцінки стану потерпілого перевіряють наявність у нього свідомості, дихання, пульсу.

 

Потерпілий, після звільнення від дії електричного струму, зазвичай може перебувати в одному з трьох станів:

- при свідомості;

- непритомний, однак у нього є дихання та пульс;

- у стані клінічної смерті (відсутнє дихання та не прощупується пульс).

 

Якщо потерпілий при свідомості, то його необхідно покласти на підстилку з тканини чи одягу, створити приплив свіжого повітря, розстібнути одяг, що стискає та перешкоджає диханню, розтерти та зігріти тіло і забезпечити спокій до прибуття лікаря.

Потерпілому, що знаходиться в непритомному стані, треба дати понюхати нашатирний спирт або збризнути обличчя холодною водою. Коли потерпілий прийде до тями, дати йому випити 15-20 крапель настоянки валеріани та гарячого чаю. 

За відсутності ознак життя (дихання та пульсу) потрібно негайно розпочати серцево-легеневу реанімацію; адже імовірність успіху тим менша, чим більше часу минуло від початку клінічної смерті.

 

До заходів серцево-легеневої реанімації належать штучне дихання та непрямий (закритий) масаж серця.

 

Штучне дихання виконується способом "з рота в рот" або "з рота в ніс". Людина, яка надає допомогу, робить видих зі своїх легень у легені потерпілого безпосередньо в його рот чи ніс; у повітрі, що видихається людиною є ще досить кисню. Попередньо потерпілого необхідно покласти спиною на тверду рівну поверхню, звільнити від одягу, що стискає (розстебнути комір сорочки, пасок, послабити краватку), підкласти під лопатки невеликий валик з будь-якого матеріалу (можна з одягу), відхилити голову максимально назад.

Перш ніж розпочати штучне дихання, необхідно переконатися в прохідності верхніх дихальних шляхів, які можуть бути закриті запалим язиком, сторонніми предметами, накопиченим слизом.

 

У випадку зупинки серця, яку можна визначити за відсутністю у потерпілого пульсу на сонній артерії та розширенням зіниць або у разі фібриляції серця, необхідно одночасно зі штучним диханням проводити непрямий масаж серця. 

 

Література

 

 

1. Гогіташвілі Г. Г., Карчевські Є.-Т., Лапін В. М. «Управління охороною праці та

ризиком за міжнародними стандартами: Навч. Посіб». — К.: Знання, 2007. — 367 с.

 

2. Жидецький В. Ц. «Основи охорони праці: Підручник.» - 4-те вид., перероб. і доп. - К.: Знання, 2010. - 375 с

 

3. http://pidruchniki.ws/1636051238236/bzhd/osnovi_ohoroni_pratsi_-_zhidetskiy_vts

 

 


Дата добавления: 2015-08-05; просмотров: 23; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты