Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Тема 2. Природні загрози та характер їхніх проявів і дії на людей, тварин, рослин, об’єкти економіки




Мета:засвоєння, закріплення, поглиблення і систематизація знань про:

- небезпечні гідрологічні процеси та характер їхніх проявів;

- вражаючи фактори природних пожеж та можливі наслідки;

- загальну характеристику особливо небезпечних хвороб.

 

План вивчення теми

1. Небезпечні гідрологічні процеси і явища: підтоплення, затоплення повеневими або паводковими водами, талими водами та в поєднанні з підняттям ґрунтових вод, підтоплення внаслідок затору льоду, вітрові нагони.

2. Вражаючі фактори, що ними формуються, характер їхніх проявів та наслідки.

3. Пожежі у природних екосистемах (ландшафтна, лісова, степова, торф’яна пожежа). Вражаючи фактори природних пожеж, характер їхніх проявів та наслідки.

4. Біологічні небезпеки. Вражаючі фактори біологічної дії. Характеристика небезпечних патогенних мікроорганізмів: найпростіші, гриби, віруси, рикетсії, бактерії. Пандемії, епідемії, масові отруєння людей.

5. Загальна характеристика особливо небезпечних хвороб (холера, сибірка, чума та ін.). Інфекційні захворювання тварин і рослин.

 

Методичні рекомендації до самостійноі роботи

 

Вивчення небезпечних гідрологічних процесів доцільно розкривати на прикладі природних загроз, які можливі на території Дніпропетровської області.

В другому питанні необхідно розглянути всі вражаючі фактори природних небезпек.

В третьому питанні необхідно відмітити, що в Україні поширені НС виникнення природних пожеж. Потім, необхідно розглянути характер їх виникнення та способи по зменшенню їх наслідків. Слід також відмітити, що для ліквідації пожежі використовують сертифіковані вогнегасники, які мають такі ознаки сертифікації:

Ознаки сертифікації:

Під час проведення первинного огляду встановлюють, що:

- вогнегасники сертифіковані (дивись нижче) (чинність сертифіката відповідності можна перевірити на сайті Державного центру сертифікації МНС України;

- на кожний вогнегасник у наявності є паспорт;

- пломби на вогнегасниках не порушені;

- на маркуванні кожного вогнегасника і в його паспорті вказано виробника та пункт технічного обслуговування вогнегасників, які мають право проводити його технічне обслуговування, дату виготовлення (продажу).

Ознаки справності вогнегнасників:

- вогнегасники не мають видимих зовнішніх пошкоджень;

- стрілки індикаторів тиску закачних вогнегасників перебувають у межах робочого діапазону (у зеленому секторі шкали індикатора) залежно від температури експлуатації.

Маркування кожного вогнегасника повинне бути виконане відповідно до ГОСТ 12.4.009 методами шовкографії, ДСТУ 3675-98, або наклеювання фірмової етикетки на синтетичній основі та повинно складати з п’яти частин:

Фон основноїчастини повинен бути:

- для водяного вогнегасника (ВВ) –синього кольору;

- для водопінного вогнегасника (ВВП) – зеленого кольору;

- для порошкового вогнегасника (ВП) – білого кольору;

- для газового вогнегасника (ВГ) –жовтого кольору;

- для вуглекислотного вогнегасника (ВВК) – чорного кольору.

Розглядаючи четверте питання слід уяснити характер виникнення біологічних небезпек та способи їх виявлення.

В кінці вивчення данної теми необхідно звернути увагу на характеристики особливо небезпечних хвороб, характер прояву та заходи по їх попередженню.

 

Завдання до самостійної роботи щодо вивчення


Поделиться:

Дата добавления: 2015-08-05; просмотров: 198; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав





lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.009 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты