КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Заочна форма навчанняДидактичне заезпечення самостійної роботи студентів Самостійна робота студента над курсом включає: - вивчення лекційного матеріалу і навчальної літератури; - підготовку до семінарських занять; - опрацювання тем, що винесені на самостійне опрацювання; - вивчення додаткової літератури. Перелік тем, що винесені для самостійного опрацювання та їх зміст Завдання до самостійної роботи: Завдання 1. Скласти конспект за змістом тем для самостійного опрацювання. Завдання 2. Перевірити засвоєння опрацьованого матеріалу за переліком контрольних запитань. На самостійне опрацювання винесені теми:
Перелік тем, що винесені на самостійне опрацювання та їх зміст Тема 1. Категорійно-понятійний апарат з безпеки життєдіяльності, таксономія небезпек. Ризик як кількісна оцінка небезпек Модель життєдіяльності людини. Головні визначення – безпека, загроза, небезпека, надзвичайна ситуація, ризик. Безпека людини, суспільства, національна безпека. Культура безпеки як елемент загальної культури, що реалізує захисну функцію людства. Аксіоми безпеки життєдіяльності. Методологічні основи безпеки життєдіяльності. Системний підхід у безпеці життєдіяльності. Таксономія, ідентифікація та квантифікація небезпек. Види небезпек: мікро- та макро-біологічна, вибухопожежна, гідродинамічна, пожежна, радіаційна, фізична, хімічна, екологічна. Критерії переходу небезпечної події у НС, одиниці виміру показників класифікаційної ознаки НС та їхні порогові значення у природному середовищі, виробничій, транспортній та інших сферах життєдіяльності. Класифікація НС за причинами походження, територіального поширення і обсягів заподіяних або очікуваних збитків.
|