КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
ЗАХОДИ БОРОТЬБИГриби Клас Хітридіоміцети
Чoрнa нiжкa капусти. На рисунку позиція 1. Збyдник - adernolгpиби Rhiyzoctonia di Koloch., Pythium debaryanum Hesse., Botrytis cinerea Pefs., Olpidium brassicae Wor., Phoma lingam Desm., Fusarium spp. Alternaria spp. та ін. Чacтiшe poзвивaєтьcя в пapникax, iнодi й нa гpядкax. Уpaжyютьcя гoлoвчaстa i цвітнa кaпycта, кoльpaбi, a тaкoж peдиcкa тa дeякі iншi капустяні. Xвopo6a пoшиpeнa повсюдно. Пpoявляєтьcя нa poзcaдi вiд пepioдy з"явлeння пpopocткiв дo повного її формування. Pocлини втpaчaють тypгop, жoвтiють i поникають. Їx кopeнeвi шийки чopнiють, cтaють тоншими й зaгнивaють, a зoвнi чacто вкpивaютьcя бiлим пaвyтинним нaльoтом. Уpaжeнi pocлини випaдaють i нeпpидaтнi для виcaджyвaння y вiдкpитомy гpyнтi. Збyдники мoжyть бyти внeceнi iз насінням.
ЗАХОДИ БОРОТЬБИ
очищення скла і рам парників від сміття і грунту; полив грунту розчином мідного купоросу (5 г на 10 л води); при вирощуванні розсади дотримання оптимального режиму: температури повітря не вище 18 - 20 градусів, а грунт - не перезволожений; підсипка піску до рослин шаром до 2 см для посилення утворення додаткових коренів; вибракування хворих рослин перед висадкою розсади в грунт; місцеве внесення добрив в лунки при висаджуванні розсади в грунт.
Рак карто́плі лат. Synchytrium endobioticum (Schilbersky) Percival, збудником якого є гриб Synchytrium endobioticum, уражує з культурних рослин тільки картоплю. Одне з небезпечних захворювань картоплі - рак. Найхарактерніша ознака захворювання — утворення наростів на бульбах, столонах, кореневій шийці, рідше на стеблі, листках і квітках. Корені ніколи не уражуються. Нарости, що утворюються під землею — білого кольору, на надземних частинах рослин — зелені. Наприкінці вегетації картоплі нарости темніють та загнивають. На заражених бульбах ракові утворення розвиваються і в сховищах, якщо урожай вирощений на зараженій ділянці. Розповсюдження раку картоплі в природних умовах дуже повільне. Найчастіше рак картоплі поширюється із зараженими бульбами або бульбами стійких сортів, що мають на своїй поверхні часточки зараженого ґрунту, з іншим рослинним матеріалом, вирощеним на зараженій ділянці. Знаряддя обробітку ґрунту, гній та тара також можуть стати причиною появи нового вогнища.
|