![]() КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Розрахунок захисного заземлювача
Модернізацію вагонів метрополітену передбачається проводити при поточному ремонті в цехах по ремонту вагонів. За правилами техніки безпеки при проведенні робіт на вагонах метрополітена необхідно застосовувати захисні заземлювачі. Захисним заземлювачем називають навмисне електричне з’єднання з землею чи еквівалентних металевих неструмоведучих частин, що можуть виявитися під напругою. Воно призначене для усунення небезпеки ураження електричним струмом у випадках дотику людини до корпуса і інших неструмоведучих частин електроустановок, які опинилися під напругою . Потрібно розрахувати заземляючий контур цехового обладнання. Вихідні данні: напруга в мережі – 380 В, система з ізольованою нейтраллю трансформатора. В відповідності з ГОСТ 12.1.030 – 81 „ССБГ Електробезпека. Захистне заземлення. Занулення”опір системи заземлення rз £ 10 Ом.
Опір розтікання струма від одиночного заземлювача (труби):
де r - удільний опір грунта, Ом ´ м; t = h +
t = 0,9 +
Значення остальних, які входять в формулу величин, вказані вище. Підставляючи ці данні в формулу ( .1), отримаємо:
Необхідна кількість труб-заземлювачів визначаються з виразу (5.2)
де hс – коефіцієент сезонності; hет – коефіцієнт екранування (використання) труби; rз – опір заземлення за нормою, Ом. Підставляючи величини в формулу ( 2) отримаємо:
Довжина з’єднувальної полоси:
ln = 1,05 ´ a ´ n , (5.3)
де а – відстань між трубами, м.
ln = 1,05 ´ 4 ´ 18 = 75,6 м.
Опір розтікання струма від полоси визначається за формулою:
де в = 35 мм – ширина полоси.
З урахуванням коефіцієнта сезонності [20]:
Rn = Kc ´ Rn (5.5)
Rn = 2 ´ 6,35 = 12,7 Ом.
Опір системи заземлення, яка складається з труб та об’єднуючої полоси визначається за формулою:
Підставляючи значення знаходимо:
Отриманий опір контура заземлення не перевищує 10 Ом, тобто розрахунок виконан вірно. За результатами розрахунків отримане значення опору заземлювача 6,12 Ом задовольняє вимогам охорони праці і його можна застосовувати при модернізації вагону метрополітену.
|