КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Образотворча діяльністьОсвітні завдання: - розвивати у дітей естетичне сприйняття, вміння помічати красиве у навколишньому середовищі, закладати основи художнього смаку. Виховувати звичку вносити елементи краси в побут, природу, стосунки з однолітками, дорослими; - знайомити дітей з різними видами та жанрами образотворчого мистецтва: живописом (пейзаж, портрет, натюрморт, казковий, побутовий, анімалістичний), графікою, скульптурою та декоративно-прикладним мистецтвом. Розвивати здатність сприймати мистецькі твори, виявляти емоційне ставлення до зображеного; - розвивати здібності до образотворчої діяльності (почуття кольору, форми, композиції); - вчити використовувати колір, форму, лінії, штрихи, пропорції, композицію, різні матеріали (олівці, фарби, фломастери, воскові олівці, свічки, природний матеріал, глину, пластилін, тісто, папір, картон) та нетрадиційні техніки (штампування, малювання пальчиком, долоньками, крапками, фактурного малювання, обривання об’ємної аплікації, орігамі та ін.) як засоби створення виразного художнього образу; - вчити створювати складні художні образи, багатофігурні сюжетні композиції, розміщуючи предмети ближче та далі, самостійно знаходити прийоми зображення при інтеграції різних видів образотворчої діяльності; - сприяти самостійному оволодінню дітьми технічними навичками, умінню добирати художні засоби в залежності від характеру образу, що створюється, та для здійснення свого задуму; - спонукати дітей до експериментування з фарбами, різними художніми матеріалами; - створити розвивальне середовище для самостійної художньої діяльності, що забезпечує самовираження дитини у мистецтві; - спонукати до творчості, використовуючи ігрові методи та прийоми (ігрові ситуації, розповіді-малювання з елементами казки, ігри-забави, ігри-етюди, ігри-перевтілювання).
Орієнтовний перелік творів мистецтва: К.Білокур, Е.Волобуєв, С.Шишко, О.Шовкуненко – осінні натюрморти; М.Божій: «Думи мої, думи», «Осінь», «Дівчина з апельсином»; Ф.Кричевський: «Три покоління», «Хлопчик з пташкою» «Дівчата»; П.Левченко: «Село взимку», «За читанням листа», «В садочку», «Вітрячок»; А.Монастирський: «Дорога», «Діти на леваді», «Цікава книжка»;
М.Пимоненко: «Ярмарок», «Портрет сина художника», «Дівчинка, яка пасе гусей»; Г. Собачко, М. Приймаченко – чарівні птахи і звірі; Т. Яблонська: «Застудилася», «У парку»; І. Айвазовський: «Схід сонця у Феодосії», «Морський берег», «Штиль на морі», «Дев’ятий вал», «Буря на Чорному морі», «Весілля в Україні», «Взяття Севастополю»; В. Васнецов: «Альонушка», «Царівна-Жаба», «Іван Царевич та Сірий Вовк», «Три богатирі», «Килим-літак»; І. Грабар: «Лютнева глазур»; І. Шишкін: «Ранок у сосновому лісі», «Сосновий бір», «Ліс», «Зима», «На півночі дикій»; П. Кончаловський: «Бузок»; К. Петров-Водкін: «Вранішній натюрморт»; А. Куїнджі: «Осінь», «Березовий гай», «Вечір на Україні», «Місячна ніч на Дніпрі», «Дніпро вранці» І.Левітан: «Золота осінь», «Березовий гай», «Березень», «Жовтень», «Весною в лісі»; В. Полєнов: «У парку», «Ранній сніг», «Золота осінь»; О. Саврасов: «Граки прилетіли»; В. Серов: «Дівчинка з персиками».
Твори ужиткового мистецтва, його об’єкти: іграшки - опішнянська, косовська, димківська: з дерева – яворівські, богородська; авторські іграшки; іграшки з природного матеріалу; вироби з кераміки, килимарства, лозоплетіння, орігамі, бісероплетіння.
|