КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Поради до виконання завдань № 19Розглянемо розв'язання цих завдань на прикладі завдання № 19 варіанту 1. Логотип — оригінальне зображення повного або скороченого найменування організації або товару. Логотип є словесною частиною товарного знаку. Його складовими можуть бути символи шрифтів, ілюстрація або їх поєднання, сформовані в єдине композиційне ціле. Важлива вимога до логотипу — компактність: він повинен бути цілісним і легко сприйматися. Візуальна ідея логотипу полягає в його «прихованому змісті». Той самий логотип має бути універсальним при використанні в поліграфії при всіх методах друку, тобто повинен добре виглядати на чорно-білому аркуші факсу або документів, на корпусі ручки, на фірмовому бланку або конверті, на візитній картці і на наклейці, а також на екрані монітора. Дві основні вимоги до логотипу — унікальність та оригінальність. Логотипи часто складаються з двох частин — графічної та текстової, яку називають підписом, тому що текст повинен сприйматися як підпис після зображення. Авторське право — набір виключних прав, які дозволяють авторам літературних, мистецьких і наукових творів отримати соціальні блага від результатів своєї творчої діяльності. Авторське право поширюється на будь-які результати творчої діяльності, включаючи комп'ютерні програми, бази даних, фільми, фотографії та скульптури, архітектурні проекти, рекламні проспекти, карти й технічні креслення тощо. У розділі ІІ ст. 11 Закону України «Про авторське право і суміжні права» передбачено: «особа, яка має авторське право, для сповіщення про свої права може використовувати знак охорони авторського права. Цей знак складається з таких елементів: • латинська буква «с», обведена колом: ©; • ім'я особи, яка має авторське право; • рік першої публікації твору. Знак охорони авторського права ставиться на оригіналі й кожному примірнику твору. Приклад розв'язання (В-1, № 19) Створимо логотип відповідно до завдання 18 Варіанту 1 в середовищі графічного редакторі CorelDRAW. 1. За допомогою інструмента О, Эллипс (Еліпс) намалюємо еліпс. Виділяємо еліпс та виконаємо команду меню Текст ^ Подогнать текст к пути (Підігнати текст до шляху), вводимо текстовий напис Софіївка.
Встановимо для текста шрифт Minion Pro Med, розмір 72 пт, відповідний колір. Виділяємо еліпс, за допомогою кнопки О Дуга панелі інструментів Панель Свойств: Эллипс (Панель властивостей: Еліпс) перетворимо еліпс на дугу. Виділяємо текстовий напис і еліпс та групуємо об'єкти за допомогою команди меню Компоновать ^ ^ Группа (Компонувати ^ Група). Двічі клацнемо групу та виконаємо її обертання. Змінимо товщину ліній кнопкою Контур. На сайті http://office.microsoft.com/ виконаємо пошук малюнка та збережемо файл малюнка на робочому столі в папці Атестація_Прізвище. Двічі клацнемо малюнок, до якого в середовищі СогеІРНОТО застосуємо інструмент Обрезка (Обрізка) . Вийдемо із застосунка CorelPHOTO, збережемо зміни в малюнку. 10. Виділяємо та копіюємо за допомогою команди меню Редактировать ^ Копировать (Редагувати —> Копіювати) змінений малюнок. І 11. Виконаємо дзеркальне відображення копії малюнка ^ Зеркальное отображение (Дзеркальне відображення). 12. Перемістимо малюнок і його копію на логотип. 13. За допомогою інструмента Текст вводимо текстовий напис © Microsoft. 14. Малюємо зовнішній еліпс із заливкою, розміщуємо його позаду всіх об'єктів. 15. Виділяємо та групуємо всі об'єкти логотипа Компоновать ^ Группа (Компонувати ^ ^ Група). 16. Збережемо створений логотип з іменем logotip.cdr у папці Атестація Прізвище. 17. Експортуємо логотип у формат jpeg із роздільною здатністю 72 dpi (для виконання завдання 23).
|