КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Системи та методи прийняття рішень1. Характеристика суб’єктів процесу прийняття рішень (особа, що приймає рішення, володар проблеми, консультант, експерт). 2. Характеристика об’єктів процесу прийняття рішень (рішення, альтернатива, критерії, оцінки). 3. Задачі теорії корисності. Задача про вази. 4. Дерево рішень та алгоритм його використання. 5. Класифікація задач прийняття рішень. 6. Інформаційні ситуації, пов’язані із ризиком. 7. Критерій Бейеса для задач прийняття рішень в умовах ризику. 8. Модальний критерій для задач прийняття рішень в умовах ризику. 9. Загальна характеристика критеріїв індивідуального вибору рішень. 10. Стратегії поведінки особи, що приймає рішення, в прийнятті індивідуальних рішень. 11. Правила вибору оптимальних рішень в кількісній та порядковій шкалі. 12. Критерій песимізму. 13. Критерій оптимізму. 14. Критерій максимуму середнього виграшу в кількісній шкалі переваг. 15. Критерій максимуму середнього виграшу в порядковій шкалі переваг. 16. Критерій Гурвіца в кількісній шкалі переваг. 17. Критерій Гурвіца в порядковій шкалі переваг. 18. Принципи прийняття групового рішення. 19. Знаходження узагальнених експертних оцінок у ранговій шкалі. 20. Загальна характеристика типів невизначеності в задачах прийняття рішень.
Типові задачі 1. Обчислити коефіцієнт конкордації (без врахування зв’язаних). Зробити висновок.
2. Обчислити коефіцієнт конкордації (з врахуванням зв’язаних рангів). Зробити висновок.
3. В результаті проведення ранжування 4 об’єктів 3 експертами отримані впорядкування об’єктів, що представлені в таблиці. Знайти узагальнене впорядкування 4 об’єктів, що найбільш узгоджено з думкою 3 експертів за допомогою узагальненої матриці парних порівнянь.
4. На оптовому складі у підприємця є можливість вибрати продукцію для реалізації з двох консервних заводів. Дія Д1 − обрати завод 1; дія Д2 − обрати завод 2. За даними відділу маркетингу , який провів дослідження ринку було виявлено , що при успішній реалізації консервів заводу 1 очікується прибуток 500 грн., можливі збитки − 200 грн.; при успішній реалізації консервів заводу 2 прибуток становитиме 400 грн., а можливі збитки − 150 грн. Результати занесено в таблицю.
Знайти функцію корисності. Зробити висновок про вибір заводу.
5. Визначити оптимальне рішення з трьох можливих за критерієм максимуму середнього виграшу. Значення функції переваг для чотирьох ситуацій, а також імовірності настання кожної з них наведені в таблиці.
6. Визначити оптимальне рішення з трьох можливих за критерієм песимізму. Значення функції переваг для чотирьох ситуацій наведені в таблиці.
7. Визначити оптимальне рішення з трьох можливих за критерієм оптимізму. Значення функції переваг для чотирьох ситуацій наведені в таблиці.
8. Визначити оптимальне рішення з трьох можливих за критерієм Гурвіца. Значення функції переваг для чотирьох ситуацій наведені в таблиці. Коефіцієнт песимізму h=0,6.
|