КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
РОБОЧА ПРОГРАМАЮРИДИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ Кафедра трудового, земельного та господарського права
ПРАВОВІ ЗАСАДИ
РОБОЧА ПРОГРАМА нормативної навчальної дисципліни для підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня Магістр з галузі знань 1801 Специфічні категорії Адміністративний менеджмент
(ПП 09)
2014 - 2015
Правові засади адміністративної діяльності : робоча програма нормативної навчальної дисципліни для підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня Магістр з галузі знань 1801 Специфічні категорії за спеціальністю 8. 18010018 Адміністративний менеджмент / [розр. Н. І. Чудик-Білоусова]. — Хмельницький : Хмельницький університет управління та права, 2014. — 17 с.
Розробник: Чудик-Білоусова Н. І., професор кафедри трудового, земельного та господарського права, кандидат юридичних наук, доцент.
Затверджено кафедрою трудового, земельного та господарського права Хмельницького університету управління та права 3 вересня 2014 року, протокол № 1.
Завідувач кафедри ___________________ І.О. Костяшкін
22 вересня 2014 року
Декан факультету управління та економіки ___________________ І.Б. Ковтун
22 вересня 2014 року
Схвалено методичною радою університету 24 вересня 2014 року, протокол № 2.
Голова методичної ради ___________________ В.Т.Савицький
24 вересня 2014 року
Ó Чудик-Білоусова Н. І., 2014 Ó Хмельницький університет управління та права, 2014 ЗМІСТ
1. Опис навчальної дисципліни
Примітки.
Співвідношення кількості годин аудиторних занять до самостійної і індивідуальної роботи становить: для денної форми навчання — 24 % :76 %. для заочної форми навчання — 9 % :91 %.
* — у межах обсягу годин для самостійної роботи.
2. Мета та завдання навчальної дисципліни
1.1. Метою навчальної дисципліни є формування уявлень про сучасне нормативно-правове забезпечення та напрямки адміністративної діяльності, забезпечення професійної підготовки, яка б відповідала сучасним кваліфікаційним вимогам, в ході вивчення теоретичних та практичних проблем правового регулювання різноманітних суспільних відносин шляхом опануванні основних положень господарського та трудового права України та формування комплексних теоретичних знань та практичних навичок оперування правовим інструментарієм у практичній діяльності. 1.2. Завдання дисципліни полягає у: — формуванні у слухачів магістратури загальних і спеціальних правових знань; — наданні слухачам магістратури належного об’єму інформації, який був би достатнім для дотримання ними вимог щодо рівня засвоєння курсу; — ознайомленні з напрямами адміністративної діяльності; — виробленні вмінь розуміння змісту і значення законів та інших нормативно-правових актів України; — оволодінні навичками аналізу законодавства і практики його застосування; — відпрацюванні навичок застосування отриманих теоретичних правових знань у їх практичній діяльності; — створенні умов для формування цілісних, всебічних та фундаментальних знань дисципліни; — опануванні методики правового аналізу норм трудового та господарського права України; — формування переконання у необхідності цілковитого та неухильного дотримання законодавства. 1.3. Після вивчення навчальної дисципліни студенти повинні: знати: — основні підходи щодо розуміння поняття «адміністративна діяльність», її функції та принципи; — поняття, ознаки та види державної реєстрації підприємств; — загальні засади регулювання трудових відносин; — нормативно-правове регулювання, порядок організації та проведення набору працівників. — підстави та види матеріальної відповідальності; — поняття трудових правовідносин та їх суб’єктів; — поняття, сторони, зміст і види трудового договору, умови і порядок укладення трудового договору; — підстави припинення трудового договору; — загальне поняття та ознаки дисциплінарної відповідальності працівників; — загальну характеристику робочого часу та часу відпочинку; — поняття та системи оплати праці; — загальні положення щодо юридичної відповідальності у трудовому праві. уміти: — використовувати дані науки трудового та господарського права України у вирішенні професійних завдань; — орієнтуватись в системі національного законодавства і в правовій практиці; — доктринально тлумачити правові норми трудового та господарського права; — правильно застосовувати норми Конституції України, інших джерел права на практиці.
На вивчення навчальної дисципліни відводиться 108 годин/3 кредити ECTS. 3. Програма навчальної дисципліни Змістовий модуль 1. Правові засади організації діяльності Тема 1. Правове регулювання адміністративної діяльності Поняття адміністративної діяльності. Предмет адміністративної діяльності. Об’єкти адміністративної діяльності. Суб’єкти адміністративної діяльності. Зміст та мета адміністративної діяльності. Основні напрямки здійснення адміністративної діяльності. Організація трудового процесу як вид адміністративної діяльності. Нормативно-правове забезпечення трудового процесу як виду адміністративної діяльності. Проблеми здійснення адміністративної діяльності в сучасних умовах. Тема 2. Правове регулювання державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців в Україні Поняття державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців. Підготовка до проведення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців. Підстави та порядок реєстрації змін до установчих документів юридичної особи. Особливості проведення державної реєстрації юридичної особи, що створюється шляхом виділу. Підстави та порядок відмови у проведенні державної реєстрації юридичної особи, фізичної особи — підприємця, реєстрації змін до установчих документів юридичної особи. Поняття та підстави державної реєстрації припинення юридичної особи.
Тема 3. Правове регулювання участі держави, органів державної влади, органів місцевого самоврядування в господарській діяльності Поняття засобів державного регулювання господарської діяльності. Основні засоби регулюючого впливу держави на діяльність суб’єктів господарювання. Державне замовлення. Ліцензування, патентування і квотування. Сертифікація та стандартизація. Тема 4. Внутрішній трудовий розпорядок Правові основи організації дисципліни праці. Заходи організації дисципліни праці на підприємстві. Правові засади формування внутрішнього трудового розпорядку. Організація внутрішнього трудового розпорядку. Структура правил внутрішнього трудового розпорядку як основи правового регулювання організації праці. Порядок ознайомлення з правилами внутрішнього трудового розпорядку. Порядок прийому та звільнення працівників. Організація робочого часу та часу відпочинку. Організація охорони праці. Контроль за дотриманням правил внутрішнього трудового розпорядку. Порядок притягнення до дисциплінарної відповідальності при порушенні правил внутрішнього трудового розпорядку. Особливості притягнення до дисциплінарної відповідальності окремих категорій працівників.
Тема 5. Правове регулювання збереження матеріальних цінностей Правові основи збереження матеріальних цінностей. Організація збереження матеріальних цінностей на підприємстві. Договори про повну матеріальну відповідальність як один із засобів збереження матеріальних цінностей. Підстави застосування матеріальної відповідальності до працівників. Види матеріальної відповідальності, яка може застосовуватися до працівників. Матеріальна відповідальність керівників. Порядок обрахування шкоди, заподіяної матеріальним цінностям. Правове регулювання порядку притягнення до матеріальної відповідальності.
|