КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Завдання 5Визначить, яке з наступних тверджень є позитивним, а яке нормативним: а) у короткому періоді суспільство стикається із вибором між інфляцією та безробіттям; б) підвищення темпів зростання кількості грошей у оберті призведе до інфляційних процесів; в) центральний банк країни повинен дозволити суб’єктам господарської діяльності без перешкод вивозити прибутки за кордон; г) держава повинна знизити рівень соціальної допомоги безробітним з метою інтенсифікації ними пошуків нового місця працевлаштування; д) у 2008 – 2010 рр. в економіці України спостерігався спад виробництва; е) необхідно розробити комплекс заходів щодо уповільнення або припинення спаду виробництва і зниження темпів інфляції; ж) при переході України на ринкову економіку були порушені оптимальні межі диференціації доходів. Завдання 6 Робота з цитатами 1. Дж. М. Кейнс; «Економічна теорія не є набором готових рекомендацій для безпосереднього застосування у господарській практиці. Вона є скоріше методом, ніж вченням, інтелектуальним інструментом, технікою мислення, допомагаючи тому, хто володіє нею, доходити правильних висновків». У чому, на ваш погляд, актуальність економічної теорії? Тема 3. Потреби, ресурси, виробничі можливості План 1. Сутність та структура потреб, особливості їх розвитку. 2. Економічні інтереси: сутність, суб’єкти, класифікація. 3. Ресурси та фактори суспільного виробництва. 4. Економічні блага: поняття, властивості, класифікація. 5. Суспільне виробництво та його структура.
IОсновні поняття Потреби.Економічні потреби. Структураекономічних потреб. Економічні блага. Економічний закон зростання потреб. Проблема вибору. Економічні інтереси. Система економічних інтересів. Об’єкти та суб’єкти економічних інтересів. Взаємодія економічних інтересів. Економічні ресурси. Абсолютна та відносна обмеженість ресурсів. Взаємозамінність ресурсів. Праця. Земля. Капітал. Підприємницькі здібності. Предмети праці. Засоби праці. Виробництво. Суспільне виробництво. Економічна ефективність. Продуктивність праці. Соціальна ефективність. Рівень життя. Споживчий кошик. Добробут. Товар-послуга. Питання для самоконтролю 1. Назвіть позитивні риси та недоліки піраміди потреб Маслоу. 2. Сформулюйте сутність закону зростання потреб. 3. Як виникає і на чому ґрунтується інтерес? 4. У чому відмінність між потребою і інтересом та потребою і нуждою? 5. Які блага можна віднести до вільних? 6. Що розуміють під граничною корисністю блага? 7. У чому полягає дія закону спадної граничної корисності? 8. Наведіть приклади субституційних і комплементарних благ. 9. Які сектори економіки переважають в Україні, а які в економічно розвинених країнах світу? 10. Дайте визначення та покажіть на прикладах відмінність між матеріальним та духовним виробництвом.
|