Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаТеоретичні відомості. Виконав студент групи______________________________________________________________
Читайте также:
  1. Відомості про складову частину документа // Відомості про ідентифікуючий документ. – Відомості про місцезнаходження складової частини в документі. – Примітки.
  2. Естетичне вихавання – це процес формування й розвитку естетичної свідомості, всіх її структурних елементів: естетичних почуттів;смаків;потреб;ідеалів; оцінок.
  3. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ
  4. Загальні відомості про аксонометричні проекції
  5. Історичні умови та теоретичні джерела формування марксистської економічної теорії.
  6. Короткі теоретичні відомості
  7. Короткі теоретичні відомості
  8. Короткі теоретичні відомості
  9. Короткі теоретичні відомості
  10. Короткі теоретичні відомості

Лабораторна робота №5

Виконав студент групи______________________________________________________________

Тема.Дослідження механічного руху з урахуванням закону збереження енергії.

Мета:перевірити виконання закону збереження механічної енергії під час руху тіла.

Обладнання:терези, динамометр, лінійка, кулька на нитці, два штативи із муфтами і лапками, висок, аркуші білого та копіювального паперу.

Теоретичні відомості

Якщо на рухоме тіло діє сила, то згідно другого закону Ньютона, тіло рухається прискорено, тобто змінює свою швидкість. Робота сили, виконана при цьому, рівна зміні кінетичної енергії тіла: . Якщо тіло на початку дії сили було нерухоме (v0=0 м/с), то робота сили . Для перевірки цього твер­дження використовується установка, зображена на малюнку. У лапці штатива закріплюють горизон­тально динамометр. До його гачка прив’язують кульку на нитці завдовжки 60-80 см. На другому штативі на такій самій висоті, як і динамо­метр, закріплюють лапку (вона буде «стартовою площадкою» для запуску кульки). Встановивши на лапку кульку, штатив разом з кулькою відсувають на таку відстань, щоб на кульку діяла сила пружності з боку динамометра (де k – жорсткість пружини, х – її розтяг). При розтягуванні пружини їй надається потенціальна енергія. Потім кульку відпускають.


Дата добавления: 2015-09-15; просмотров: 9; Нарушение авторских прав

lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2020 год. (0.005 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты