![]() КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
ЛЕКЦІЯ 1ЗМІСТ Тема 1. Вступ. Основи біомеханіки та біоакустики
Тема 1. Вступ. Основи біомеханіки та біоакустики ЛЕКЦІЯ 1 Предмет і методи біофізики, зв’язок з іншими науками. Біологічна фізика – це наука, що вивчає 1. фізичні і фізико-хімічні закономірності в життєдіяльності рослинних і тваринних організмів. 2.Системну організацію процесів життедіяльності на усіх рівнях організації живого (клітина, тканина, органи, організми, біосфера). 3. Механізм дії фізичних факторів на організми. розповсюдження життя)
фізичні фактори фізичні фактори за своїм походженням можуть бути природними та антропогенними, і ті й інші в свою чергу поділяються на сприятливі і несприятливі.
Фізичні фактори , що впливають на живий організм –зміна температури, вологість, механічний фактор (вібрація, поштовх то що),світло, радіація, шум,електромагнітні явища, хімічні фактори. Увага! Не змішуйте назву параметру з реальним явищем. Наприклад: Світло – реальне явище, а освітленість, інтенсивність, світловий потік, яскравість, довжина хвилі, то що – це параметри, що описують світло. Багато біологічних процесів являються по своїй суті фізичними. Наприклад, такий складний фізіологічний процес, як кровообіг, за своєю природою є фізичним, бо пов’язаний з течією рідини (гідродинаміка), розповсюдженням великих коливань за судинами (коливання і хвилі) та механічною роботою серця (механіка), генерацією біопотенціалів (електрика) тощо. Дихання пов’язане з рухом газу (аеродинаміка), тепловіддачею (термодинаміка), випаровуванням (фазові перебудови) тощо.
|