КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
В) перенапруга при відключенні дуги постійного струмуНапруга на контактах в момент нуля струму називається напругою гасіння дуги. При і=0 рівняння (6) має вигляд (8) . (9)
Але оскільки , то можна записати . (10)
Таким чином, у момент гасіння напруга на контактах дорівнює напрузі на контактах плюс модуль напруги на індуктивності. Збильшення напруги на контактах відносно напруги джерела живлення називається перенапругою. Чим більша індуктивність, тим вища швидкість спаду струму в момент гасіння, тим більша перенапруга. Швидкість спаду струму di/dt залежить від швидкості зростання опору дугового проміжку, від швидкості його деіонізації. Тому швидкодіючі апарати, що відключають коло постійного струму за соті частки секунд, можуть давати великі перенапруги. Слід зазначити, що на швидкість спаду струму впливає індуктивність кола. Чим більша її величина, тим менша швидкість спаду струму при інших однакових умовах (див. рис. 4). Для характеристики перенапруги вводиться поняття коефіцієнта перенапруг (11)
напруга, що виникає на контактах, може в десятки разів перевищувати напругу джерела. При цьому ізоляція самого апарата і відключуваного кола піддаються небезпечним перевантаженням. Для зменшення тривалості горіння дуги бажано, щоб значення L di/dt були малими. у зв'язку з цим в дугогасильних пристроях постійного струму намагаються мати великі значення L di/dt при великих струмах і малі в області нуля струму.
|