КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Мета, функції та завдання переддипломної практикиМіністерство освіти і науки, молоді та спорту України ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ І УПРАВЛІННЯ Кафедра туризму
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ З проходження переддипломної практики та написання звіту студентами денної та заочної форм навчання
напряму підготовки 1401 „Сфера обслуговування” спеціальності 7.140103 „Туризм” спеціалізації 7.14010301 „Туризмознавство” освітньо-кваліфікаційного рівня „Спеціаліст”
Укладачі: П.Ф.Коваль, к.е.н., доц..; Н.О.Алєшугіна, к.е.н., доц.
Чернігів 2012 Методичні рекомендації розглянуто та схвалено на засіданні кафедри туризму (протокол № ___ від ___ січня 2013 р.).
Рекомендовано вченою радою факультету природокористування та туризму Чернігівського державного інституту економіки та управління (протокол № ___ від ___ січня 2013 р.).
Методичні рекомендації з проходження переддипломної практики та написання звіту студентами денної та заочної форм навчання напряму підготовки 1401 „Сфера обслуговування”, спеціальності 7.140103 „Туризм”, спеціалізації 7.140103 „Туризмознавство”, освітньо-кваліфікаційного рівня „Спеціаліст” / Укл.: П.Ф.Коваль, Н.О.Алєшугіна. – Чернігів: ЧДІЕУ, 2013. - 47 с.
Укладачі: Коваль Петро Федорович, завідувач кафедри туризму ЧДІЕУ, к.е.н., доцент; Алєшугіна Наталія Олександрівна, к.е.н., доцент кафедри туризму ЧДІЕУ Зміст
Вступ Переддипломна практика студентів вищих навчальних закладів як складова освітньо-професійної програми є важливим етапом професійної підготовки, спрямованим на забезпечення безперервності та послідовності оволодіння студентами професійною діяльністю у відповідності до вимог, що висуваються до рівня підготовки випускника. Обсяги та зміст переддипломної практики визначаються її програмою, що визначається вищим навчальним закладом відповідно до нормативних документів і з врахуванням специфіки баз практики. Тривалість практики 12 тижнів (60 робочих днів). Термін проведення переддипломної практики встановлюється вищим навчальним закладом у відповідності з навчальним планом та річним календарним навчальним графіком. Місце проходження переддипломної практики.Місцем проходження переддипломної практики може бути підприємство туристичної індустрії (фірма-турагент, фірма-туроператор, готельне, ресторанне підприємство, музей-заповідник і т.ін.) або організація, що курує розвитком туризму в місті / районі / області.Вагомим критерієм якості роботи та професіоналізму майбутнього фахівця є виконання реальної дипломної роботи, тобто такої, що виконана на конкретних матеріалах підприємства туріндустрії або регіону/країни щодо розвитку туризму. Тому бажано обирати місце проходження переддипломної практики, на матеріалах якого можливо реалізувати тему дипломного дослідження.
Мета, функції та завдання переддипломної практики
Мета практики – підготовка майбутніх спеціалістів до практичного застосування знань, умінь і навичок, отриманих під час навчання у вузі та проходження попередніх практик. Проходження практики в туристичній організації дозволить не лише завершити формування комплексного уявлення про роботу підприємств туристичної індустрії як цілісної системи, але й буде сприяти застосуванню поглиблених практичних навичок на обраному підприємстві. Окрім того, студент активно співпрацює з потенційними роботодавцями, демонструє свою готовність працювати в сфері туризму, остаточно визначається з напрямком професійної діяльності. Переддипломна практика є підготовчим етапом для виконання дипломної роботи, тому головним напрямком практики є збір та вивчення даних по темі дослідження. Виходячи з вищесказаного, можна визначити основні функції переддипломної практики: - навчальна; - розвиваюча; - виховна; - удосконалююча; - тренувальна; - комунікативна; - іміджеформуюча; - профорієнтаційна; - дослідницька. Завдання переддипломної практики: - оволодіння новітніми технологіями, навичками роботи на одному з робочих місць підприємства туристичної індустрії; - отримання цілісного уявлення про роботу підприємства, що працює в індустрії туризму, за допомогою вивчення функціональної взаємодії підрозділів і зв'язків з «зовнішнім середовищем»; - закріплення і поглиблення знань, отриманих в період проходження учбової і виробничої практик; - отримання навиків самостійного вирішення завдань, що стоять перед штатними працівниками підприємств, діяльність яких вивчається; - вивчення практичних методів аналізу і організації роботи фахівців того або іншого сектору туристичної індустрії і можливості їх оптимізації на основі отриманих теоретичних знань; - участь в організаційно-масових заходах і розвиток практики ділового спілкування з фахівцями і керівниками бази практики; - виявлення проблем, що мають місце на підприємствах індустрії туризму; - підготовка практичного і аналітичного матеріалу для виконання дипломної роботи.
|