КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Результати навчання. Наприкінці заняття учні мають уміти: пояснити терміни «смаки» та «захоплення»; назвати свої захоплення та членів своєї родини; розрізняти корисні таНаприкінці заняття учні мають уміти:
Обладнання і матеріали
Що підготувати заздалегідь Учням вдома взяти інтерв’ю у батьків: - Чим захоплювалися у дитячому віці? - Які захоплення мають зараз? Орієнтовний план тренінгу
Стартові завдання (перейти до нового матеріалу) 1. Розглянути в підручнику на с. 109, що буде вивчатися в цьому розділі. 2. Назвати тему і завдання уроку. 3. Проаналізувати інтерв’ю, взяті у батьків. Зробити висновок: всі дорослі мають різні захоплення. Виконати завдання в зошиті на с. 56. (1, 2, 3, 4, 5 – це смаки, 6 – захоплення).
Робота в парах (з’ясувати, що відмінності в смаках – це цілком природно) Прочитати текст у підручнику на с. 110. Пояснити, що дуже добре, коли людина має свої смаки. Об’єднати дітей у пари. Діти обговорюють свої смаки та захоплення. На допомогу запропонувати питання: - Які твої улюблені фрукти? - Одяг якого кольору тобі найбільше до вподоби? - З якими іграшками ти любиш гратися? - Які улюблені предмети в школі? - Які мультфільми тобі подобаються найбільше? Запропонувати дітям пояснити прислів’я «Про смаки не сперечаються». (Наприклад, якщо людина не любить шоколадний пиріг, не можна переконати її в тому, що це смачно – для неї це ніколи не стане смачним). Виконати завдання в зошиті на с. 57. Порівняти результати в парах. Практична робота (визначити різноманітність інтересів) Прочитати текст у підручнику на с. 111. Роздати дітям аркуші паперу і запропонувати намалювати своє захоплення. Наклеїти малюнки на плакат «Захоплення нашого класу». Зробити висновок: кожен має свої інтереси і захоплення. Цей плакат знадобиться на наступному уроці. Інформаційне повідомлення (вчити розрізняти корисні та шкідливі захоплення) Прочитати в підручнику вірш на с. 112. - Чому тато не погоджується на експеримент? (Бо шкідливо для здоров’я їсти багато шоколаду). Прочитати повідомлення в підручнику на с. 113. Назвіть корисні смаки та захоплення (їсти фрукти, грати в рухливі ігри), шкідливі (вживати швидку їжу, довго сидіти за комп’ютером). - Назвіть, які у вас є корисні смаки та захоплення. Руханка (виконати рухливі вправи) Вчитель читає рядок вірша, діти присідають і говорять «Шкідливо», або підстрибують і говорять «Корисно». Досхочу цукерки їсти. (Шкідливо). Наче зайчик, моркву гризти. (Корисно). В «Квача» з друзями пограти. (Корисно). В ліжку цілий день лежати. (Шкідливо). Спортом, танцями займатись. (Корисно). Цілий день двором тинятись. (Шкідливо).
Робота в групах (вчити вибирати для себе корисні смаки та захоплення) Об’єднати дітей у чотири групи. Кожній групі роздати аркуші з переліченими заняттями: «ЗАЙМАТИСЯ ТАНЦЯМИ, ГРАТИ У ФУТБОЛ, ПАЛИТИ, ЇСТИ ОВОЧІ ТА ФРУКТИ, КАТАТИСЯ НА РОЛИКАХ, ГРАТИ В СНІЖКИ, КУПАТИСЯ В РІЧЦІ, ДОВГО ДИВИТИСЯ ТЕЛЕВІЗОР, ГРАТИ В РУХЛИВІ ІГРИ, ДОВГО ГРАТИ В КОМП’ЮТЕРНІ ІГРИ, ЗАЙМАТИСЯ МАЛЮВАННЯМ, ЗАЙМАТИСЯ У МУЗИЧНІЙ ШКОЛІ». Діти мають викреслити те, що шкодить здоров’ю, і залишити те, що корисне. - Якщо ваші батьки ще досі не записали в якусь секцію, то обов’язково поговоріть з ними і вирішіть, чим би ви хотіли займатися.
Пантоміма (показати корисне заняття) Об’єднати дітей у пари. Запропонувати кожній парі вибрати якесь корисне заняття і продемонструвати його пантомімою. Решта дітей мають вгадати це заняття.
Підсумкові завдання (закріпити отримані знання) 1. Стати в коло і пограти в гру «Ти молодець!» - діти по черзі називають корисні смаки та заняття, інші коментують: «Ти молодець!». 2. Доповнити речення: «Якщо у мене і мого товариша смаки не співпадають, то…».
30. ДРУЗІ ЗА ІНТЕРЕСАМИ Мета Вчити поважати інтереси інших людей, не насміхатися над невдачами інших; вчити шанобливому ставленню до людей з фізичними вадами.
|