КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Тема 1. Діловодство в управлінській діяльностіСтр 1 из 47Следующая ⇒ ВСТУП Ділова сфера – одна з основних життєво необхідних галузей діяльності людства. Саме за допомогою ділових паперів, документів, листів встановлюються офіційні, службові, ділові відносини між закладами, установами, підприємствами, державами, а також налагоджуються партнерські стосунки між людьми. Дотримання стандартів із діловодства в практичній діяльності організації сприяє скороченню часу на складання, опрацювання й пошук документів, встановленню чіткого контролю за проходженням та виконанням документів. Зрештою, правильно підготовлений та належним чином оформлений документ – це свідчення певного рівня культури управлінця. Дисципліна „Діловодство” введена в програму вищих навчальних закладів України. Її завдання полягає в тому, щоб допомогти майбутньому управлінцю опанувати прийомами роботи з організаційно-розпорядчими документами. Метою курсу є формування у студентів теоретичних знань про систему документообігу сучасної організації та практичних навичок роботи з документами різних видів та груп. У запропонованому конспекті лекцій зроблено спробу узагальнити й систематизувати теоретичний матеріал із діловодства для кращого засвоєння студентами класифікації, призначення, правил укладання та оформлення основних видів службових документів на основі чинних державних і міжнародних стандартів. У процесі вивчення курсу студент повинен знати: - суть діловодства як невід’ємної частини процесу управління та його структуру; - нормативно-методичну базу сучасного діловодства; - класифікацію документів; - правила складання та оформлення службових документів; - технологію підготовки та роботи з документами різних груп; - правила підготовки номенклатур справ; - правила оформлення та зберігання справ; - організацію документообігу на підприємстві. Після вивчення дисципліни студент повинен вміти: - складати документи різних груп, правильно оформлювати необхідні реквізити; - виконувати операції з документами в процесі документообігу; - оформлювати справи; - складати номенклатуру справ організації. Основними організаційними формами вивчення дисципліни є лекції (20 год.), практичні заняття (16 год.), самостійна робота (72 год.) та контролюючі заходи: тестові самоконтролі, поточні тестові контролі, ситуативні комплексні завдання, залік.
Тема 1. Діловодство в управлінській діяльності
МЕТА: розкрити сутність поняття „діловодство”, схарактеризувати його структуру, ознайомити з класифікацією ділових паперів; розвинути і вдосконалити в студентів навички з організації роботи з документами; виховати майбутніх спеціалістів ділової сфери.
ПЛАН 1. Поняття про діловодство, його структуру. Служба діловодства: види, склад, функції. 2. Документ – основний елемент у діловодстві. Види документів за ознаками класифікації та групами. 3. Загальні вимоги до вибору слова в ділових паперах. 4. Рівні стандартизації і структура тексту документа. 5. Правила підготовки і написання ділових паперів. 6. Основні реквізити документів згідно з держстандартом. 7. Правила оформлення реквізитів.
|