КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Хід роботи. 1. Зібрати схему (на платі №1), представлену на рисунку нижче:1. Зібрати схему (на платі №1), представлену на рисунку нижче: 2. На блоці живлення встановити перемикач «~ 30 B –» в положення «–». 3. Після подачі напруги на схему встановити значення живлячої напруги Uж = 30 В за допомогою потенціометра на лицьовий панелі блоку живлення. Значення напруги контролювати вольтметром V1. 4. За допомогою реостату R1 встановити три значення струму схеми та записати показання приладів згідно з таблицею 2.1.
Рисунок 2.4 – Схема дослідження закону Ома.
Таблиця 2.1 – Таблиця вимірювань та розрахунків.
5. Розрахувати значення опору схеми R для трьох значень R1 за законом Ома. 6. Розрахувати середнє значення опору схеми Rср та порівняти його з дійсним значенням 800 Ом ± 10%. 7. Побудувати в масштабі вольтамперну характеристику (ВАХ) джерела живлення та опору схеми. 8. Протокол повинен містити назву, мету роботи, перелік та метрологічні параметри приладів, схему на рис. 2.4, таблицю 2.1, розрахункові формули та результати, ВАХ джерела живлення та опору схеми, висновок про виконання закону Ома та відповідність отриманих ВАХ теоретичним.
|