Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаКомпоненти локальної обчислювальної мережі
Читайте также:
  1. Адресація в мережі Інтернет
  2. Визначення локальної мережі
  3. Електронні мережі та їх призначення
  4. Компоненти проблемних ситуацій:факт, подія, явище.
  5. Комп’ютерні мережі патентних баз даних
  6. Логічна структуризація мережі
  7. Локальні обчислювальні мережі
  8. Мережі|сіті| на основі сервера 1 страница
  9. Мережі|сіті| на основі сервера 2 страница

Файловий (мережевий) сервер грає важливу роль в управлінні ЛОМ. Він повинен управляти накопичувачами на жорстких дисках і підтримувати колективні периферійні пристрої. Велике значення має продуктивність файлового сервера при управлінні інформацією великих обсягів і при великій кількості робочих станцій.

Для підключення більшої кількості робочих станцій використовують мережеві підсилювачі або комутатори, а також концентратори.

В якості робочих місць застосовують автономні комп'ютерні системи, пов'язані в мережу і звані робочими станціями, автоматизованими робочими місцями і мережевими станціями. У ЛВС персональний комп'ютер використовується як робоче місце, що має своїм власним «інтелектом», тобто власним процесором з власним внутрішнім накопичувачем і пристроєм вводу-виводу.

При використанні мережевих плат з можливістю автоматичного можна відмовитися від накопичувачів на гнучких магнітних дисках і підвищити безпеку зберігання даних, тому що з цих робочих станцій, часто званих PC-терміналами, не можуть бути скопійовані дані на транспортні носії даних,а також не можуть бути занесені небажані дані,наприклад віруси.

Операційна система. Як і будь-яка обчислювальна система має потребу в програмних засобах, об'єднаних в операційну систему, так і обчислювальна мережа має потребу у власній операційній системі.

Мережеві адаптери. Центральний процесор з'єднується з периферійним обладнанням спеціальним пристроєм. Для підключення одного персонального комп'ютера (ПК) до іншого потрібно пристрій сполучення, яке називається мережевим адаптером або мережевим інтерфейсом, модулем, картою.Воно вставляється у вільне гніздо материнської плати. Серверу в більшості випадків необхідна мережева плата підвищеної продуктивності, ніж у робочих станцій.

Кабельна система. Як засоби комутації найчастіше використовуються кручена пара, коаксіальний кабель і оптоволоконні лінії.

Периферійне устаткування (лазерні принтери, графобудівники, пристрої факсимільного зв'язку, модеми), підключений до файлового сервера (або іншого серверного пристрою), можна використовувати з будь-якої робочої станції.

Прикладне програмне забезпечення. Досить часто трапляється ситуація, коли одні й ті ж дані потрібні різних робочих станцій. У даному випадку повинен використовуватися спеціальне прикладне програмне забезпечення, яке б контролювало доступ до даних і дозволяло уникнути помилок.


Дата добавления: 2014-12-03; просмотров: 11; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты