КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Джерела інформації1. Лозниця В.С. Психологія і педагогіка. - К.: ЕксОб, 1999. - 304 с. 2. Казаков В.А. Самостоятельная работа студентов. - К.: Вища школа, 1990. - 248 с. 3. Козаков В.А. Психологія діяльності та навчальний менеджмент: Підручник. – К.: КНЕУ, 2000. – 244 с. 4. Козаков В.А., Дзвінчук Д.І. Психолого-педагогічна підготовка фахівців у непедагогічних університетах: методологія та практика. – К.: ЗАТ “НІЧЛАВА”, 2003. – 140 с. Змістовий модуль ІІ. Основи інформаційно-аналітичної діяльності В міжнародних відносинах Методологічні засади та зміст Інформаційно-аналітичної діяльності В міжнародних відносинах Інформаційно-аналітична діяльність та її компоненти Міжнародні відносини - сукупність політичних, економічних, правових, військових, дипломатичних зв'язків між народами, державами, системами держав, різноманітними соціальними і політичними силами, організаціями. Зовнішня політика - діяльність держави, великих соціальних груп у галузі міжнародних відносин, регулювання їх. Інформаційно - аналітична робота (ІАР) у галузі міжнародних відносин і зовнішньої політики - сукупність дій, що відбуваються в інтересах підвищення ефективності управлінської діяльності і мають на меті пізнання сутності, причин, тенденцій розвитку подій і явищ на світовій арені, розгляд і оцінювання ситуацій, вироблення на основі аналізу й обробки міжнародної інформації висновків, рекомендацій, коментарів. Міжнародна інформація - інформація, що циркулює в галузі міжнародних відносин. Мета ІАР - пізнання сутності, причин, тенденцій міжнародних подій і явищ для обгрунтування прийняття відповідних рішень.
Сутність виражає цілісність законів, властивих об'єкту, внутрішній зв'язок, що об'єднує різні сторони предмета або процесу. Сутність виявляється через явище - як зовнішню форму об'єкта. Причина і наслідок - категорії, що відображають необхідний зв'язок між предметами і явищами. Цей зв'язок полягає в тому, що будь-який предмет, будь-яке явище виникають з інших предметів і явищ, що їх породжують, а зникаючи у свою чергу перетворюються в інші предмети та явища. Тенденція - напрямок розвитку будь - якого явища, думки. Основним результатом ІАР є вивідна (аналітична) інформація. Основні задачі ІАР у міжнародних відносинах: · знайти в інформаційному потоці ті факти, що викликають інтерес у царині міжнародних відносин; · у сукупності виділених фактів знайти проблемну ситуацію, яку необхідно розв'язати; · на підставі проведеного аналізу зробити висновки, внести пропозиції для прийняття рішень.
Функції ІАР: · пізнавальна (гносеологічна); · перетворююча.
|