Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Причини та шляхи виходу з незавершеного проекту




Завершення проекту може відбутися і в результаті прийняття рішення про припинення роботи з незавершеного проекту. Вихід з проекту є вимушеним, але необхідним рішенням при зниженні ефективності його реалізації. Припинення робіт з незавершеного проекту може бути наслідком зміни планів замовника, нестачі коштів на оплату проекту, негативної переоцінки проекту замовником, помилки в розрахунку вартості проекту, появи інших можливостей для виконання задач замовника, порушення робочих взаємин між замовником і виконавцями та інших причин.

Передчасне закриття проекту ускладнюється у випадку раптовості повідомлення про припинення робіт.

Основним критерієм для прийняття рішення про вихід з проекту є очікуваний рівень прибутковості в змінюваних умовах його реалізації. Якщо виконується наступна умова, то слід продовжувати реалізацію проекту:

, (12)

де - індекс прибутковості; - середня ставка депозитного відсотку на грошовому ринку; - рівень премії (додаткової прибутковості) за ризик, пов’язаний зі здійсненням реального інвестування; - рівень премії (додаткової прибутковості) за ліквідність з урахуванням прогнозного збільшення тривалості реалізації проекту.

Ефективними формами виходу з проекту є:

1. Відмова від реалізації проекту до початку інвестиційної фази.

2. Продаж частково реалізованого проекту у формі незавершеного об’єкту.

3. Продаж об’єкту після введення його в експлуатацію.

4. Залучення на будь-якій стадії реалізації проекту додаткового пайового стороннього капіталу з мінімізацією своєї пайової участі.

5. Окремий продаж основних видів активів проекту.

Якщо мається потенційна імовірність поновлення проекту, процес закриття контракту повинен передбачати підготовку до майбутнього відновлення організаційної структури проекту і можливість поновлення роботи. Управління інвестиційним портфелем підприємства передбачає одночасно з прийняттям рішення про вихід з реального проекту (або продажу частини фінансових інструментів з портфеля – залучення стороннього капіталу для проекту) прийняти рішення про можливі форми реінвестування капіталу – вкладення його в інші проекти або в короткострокові ощадні сертифікати з умовою, щоб він був завжди готовий для фінансування нових міжнародних проектів.


Поделиться:

Дата добавления: 2014-12-03; просмотров: 173; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав





lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты