Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаРозробка та редагування програми.
Читайте также:
  1. Введення й редагування формул та тексту.
  2. Лекція 5. Розробка концепції міжнародних проектів
  3. МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА ПРАКТИЧНОГО ЗАНЯТТЯ № 13 1 страница
  4. МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА ПРАКТИЧНОГО ЗАНЯТТЯ № 13 10 страница
  5. МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА ПРАКТИЧНОГО ЗАНЯТТЯ № 13 11 страница
  6. МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА ПРАКТИЧНОГО ЗАНЯТТЯ № 13 12 страница
  7. МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА ПРАКТИЧНОГО ЗАНЯТТЯ № 13 13 страница
  8. МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА ПРАКТИЧНОГО ЗАНЯТТЯ № 13 14 страница
  9. МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА ПРАКТИЧНОГО ЗАНЯТТЯ № 13 15 страница
  10. МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА ПРАКТИЧНОГО ЗАНЯТТЯ № 13 16 страница

Вставити рядок програм у вже створену програму можна в будь-який момент за допомогою тієї ж самої кнопки Add Line (Додати лінію). Для цього варто попередньо помістити на потрібне місце у середині програмного модуля лінії введення. Наприклад, розташування лінії введення на рядку показаному на Рис. 19. (Приклад 1), приведе до появи нової лінії з місцезаповнювачем перед цим рядком. Якщо виділити рядок не цілком, а лише його частину, то це вплине на положення в програмі нового рядка програми, як на Рис. 19. (Приклад 2). Якщо пересунути вертикальну лінію з початку рядка на її кінець, то нова лінія з заповнювачем з’явиться після рядка, як показано на Рис. 19. (Приклад 3).

Рис. 19. Вставка рядків (Add Line).

5.4. Локальне присвоєння (←).

Мова програмування MathCAD дозволяє створювати в середині програмних модулів локальні змінні, які “не видно” ззовні, з інших частин документа. Присвоювання в межах програм, на відміну від документів MathCAD, здійснюється за допомогою оператора Local Definition (локальне присвоєння), який можна вставити натисканням кнопки із зображенням стрілки (←)на панелі Programming (Програмування).

Примітка

Ні оператор присвоєння :=, ні оператор виведення = у межах програми не застосовуються. Розглянемо приклад: Змінна z існує тільки всередині програми, виділеної вертикальною лінією. З інших місць документа одержати її значення неможливо (див. Рис. 20.).

Рис. 20. Локальне присвоєння.

5.5. Умовні оператори (if, otherwise).

Умовний оператор if складається з двох частин. Праворуч від ключового слова ifзаписується логічний вираз (умова), який потрібно перевірити. Якщо він справджується, то виконується вираз ліворуч від оператора if. Якщо логічний вираз не виконується – нічого не відбувається, а виконання програми продовжується переходом до її наступного рядка. Вставити умовний оператор у програму можна в такий спосіб:

· введіть ліву частину виразу та оператор присвоєння;

· створіть наступний рядок програмного коду, натисканням на панелі Programming (Програмування) кнопки Add Line (Додати лінію);

· натисніть кнопку умовного оператора if;

· праворуч від умовного оператора if введіть умову. Користуйтесь логічними операторами, вводячи їх з панелі Boolean (Булеві оператори);· вираз який повинен виконатись, якщо умова істина, введіть ліворуч від оператора if;

· якщо в програмі передбачені додаткові умови, додайте в програму ще один рядок натисканням кнопки Add Line (Додати лінію) та введіть їх в такий же спосіб, використовуючи оператор if або otherwise.

Оператор otherwise використовується з одним або декількома операторами if і вказує на вираз, що буде виконуватись, якщо жодна з умов не виконується (див. Рис. 21.).

Рис. 21. Варіанти запису оператора if в MathCAD.


Дата добавления: 2014-12-03; просмотров: 13; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.005 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты