Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаПорядок розташування байтів та бітів.
Читайте также:
  1. II.5.2) Порядок образования и общие черты магистратуры.
  2. III.1.2) Порядок уголовного судопроизводства.
  3. Агнатское и когнатское родство.Порядок счета родства.
  4. Адвокат, статус адвоката и порядок его приобретения.
  5. Адвокатские образования, порядок их создания и организация работы.
  6. Административный порядок обжалования
  7. Адміністративний, судовий, цивільно-правовий порядок
  8. Адміністративні правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління
  9. Акт взятия проб и образцов. Порядок заполнения.
  10. Акцизный сбор: порядок начисления и взыскания

Всі файли растрових зображень – це цілі числа, що зберігаються у двійковому форматі. Деякі формати вимагають, щоб старший байт багатобайтових цілих чисел зберігався першим; у інших форматах на першому місці зберігається молодший байт.

Проблема полягає у тому, що процесори різних типів впорядковують цілі числа порізному. Так, більшість процесорів включаючи типи Motorola G80x0 та Sun SPАRC, зберігають цілі числа із старшим байтом на першому місці. Цей порядок відомий як обернений (зворотний) (від – endian). Він відомий також як мережевий порядок (використовується в протоколі Internet).

Процесори, які зберігають цілі числа з молодшим байтом на першому місці, відомі як процесори з прямим порядком (little – endian). Най відоміші процесори цього типу – Intel 80x86, які використовуються в ПК. Який би не був тип процесора, при обробці усього байту порядків у байті однаковий. Але порядок бітових рядків всередині окремих байтів цілком визначається форматом зображення.

Допустиму, нам потрібно прочитати три 3 – бітові порядки із 2х – байтової послідовності:

 

 

В залежності від того чи читаються бітові рядки, починаючи від старшого біті до молодшого біту, і чи стають біти другого байту старшими чи молодшими, підсумковий бітовий рядок може бути одним із наступних 4х– можливих:

 

Повторимо, що порядок бітових рядків у байтах визначається форматом зображеня.

Розглянемо білиш детально деякі особливості найбільш розповсюджених растрових форматів.

3.3.1.3. Windows BMP.Один із простих форматів, який встроєний в систему Microsoft Windows. Підтримує зображення і з 1,4,8,16,24 та 32 бітами. На піксел, хоча BMP – файли з 16 та 32 бітами на піксел зустрічаються рідко. Для зображень з 4 та 8 бітами на піксел формат BMP підтримує також просте REL – стиснення. Хоча стиснення в ВМР – форматі ефективне лише при наявності в зображеннях великих областей однакового кольору, тому ВМР – файли Windows рідко знаходиться у стиснутому виді.

Існували декілька різних та несумісних версій формату ВМР. Оскільки застарілі версії повністю щезли, проблеми сумісності версій нема. Ми розглядаємо версії формату Windows, починаючи із 3 версії Windows (загально – прийнятий формат).Порядок даних.Багатобайтові цілі зберігаються з молодшим байтом на першому місці. Дані повністю складаються із повних байтів, тому питань про порядок бітових рядків не виникає.


Дата добавления: 2014-12-23; просмотров: 15; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты