Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаПідходи до стиснення відеоінформації
Читайте также:
  1. Два підходи до обчислення ВВП − за витратами і за доходами
  2. Дефекти відеозображень при використанні методів стиснення MPEG
  3. Економічний лібералізм: особливості й підходи
  4. Загальні підходи до аналізу динамічних ТС
  5. Загальні підходи до визначення змісту авторського права
  6. Загальні підходи до оцінки проектів
  7. Загальні підходи до управління грошовими потоками
  8. Загальні підходи щодо формування потенціалу підприємства
  9. Концептуальні підходи до визначення основних елементів виробничого потенціалу підприємства.
  10. Костриця лучна добре підходить при створенні звичайних садово-паркових і лучних газонів і менше підходить для газонів партерного типу.

Як вже було показано, стиснення відеоінформації є обов’язковим. Стиснення буває звичайне (в режимі реального часу), симетричне або асиметричне, з втратою якості або без втрат, стиснення відеопотоку або покадрове стиснення.

Звичайне стиснення (в режимі реального часу). Проводиться деякими системами одночасно з оцифровуванням відео, деколи паралельно відтворюється зворотній процес декомпресії та відображення. Для якісного виконання цих операцій потрібні дуже потужні спеціальні процесори, тому більшість плат вводу-виводу відео для персональних комп’ютерів не здатні оперувати з повнометражним відео і часто пропускають кадри.

Пропущені кадри порушують плавність відображення відео, що приводить до дискомфорту у сприйнятті. Крім того, пропуск кадрів може привести до розсинхронізації звуку і зображення. Тому відеоплата для оцифровування повинна забезпечувати не нижче 24 кадрів/с без пропуску кадрів.

Симетричне і асиметричне стиснення. Відмінності пов’язані із співвідношенням способів стиснення і декомпресії відео. Симетричне стиснення передбачає можливість програвати відеофрагмент з розділенням 640х480 при швидкості в 30 кадрів/с, якщо його оцифровування виконувалось з тими ж параметрами. Асиметричне стиснення - це процес обробки однієї секунди за значно більший час. Ступінь асиметричності стиснення звичайно задається у вигляді відношення (наприклад, 150:1 означає, що одна хвилина стисненого відео відповідає приблизно 150 хвилинам реального часу).

Асиметричне стиснення звичайно більш зручне і ефективне для досягнення якісного відео і оптимізації швидкості його відтворення. Але в зв’язку з великими часовими витратами на його реалізацію, як правило, виконується спеціалізованими компаніями на замовлення.

Стиснення з втратами та без втрат якості. Чим вищий коефіцієнт стиснення тим більше страждає якість відео. Всі методи стиснення приводять до деякої втрати якості. Є тільки один алгоритм (різновид Motion-JPEG для формату Kodak Photo CD), який виконує стиснення без втрат, але він оптимізований лише для фотозображень і працює з коефіцієнтом 2:1.

При роботі з цифровим відео особливу увагу звертають на коефіцієнт стиснення. Це не те саме, що коефіцієнт асиметричності стиснення. Коефіцієнт стиснення - це співвідношення між об’ємами стисненого і вихідного відеоматеріалів (наприклад, коефіцієнт 181:1 означає, що стиснений файл займає в 181 разів менше місця, ніж вихідний).При стисненні якість відео залежить від використаного алгоритму. Для MPEG стандартним

співвідношенням вважається 200:1, при цьому зберігається непогана якість відео. Різні варіанти Motion-JPEG працюють з коефіцієнтами від 5:1 до 100:1, хоча навіть при рівні 20:1 вже важко добитись нормальної якості зображення. Крім того, якість відео дуже сильно залежить і від параметрів цифрової відеоплати, конфігурації комп’ютера і від програмного забезпечення.


Дата добавления: 2014-12-23; просмотров: 28; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2022 год. (0.018 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты