КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
ІНСТРУКЦІЯІнструкція (від лат. instructio — настанова, упорядкування, зведення) — правовий акт, який створюється органом державного управління або утверджується його керівником та визначає правила організаційної, фінансової, науково-технічної діяльності підприємств, установ, організацій і певних підрозділів та служб, посадових осіб, окремих громадян чи поведінку працівників (посадові інструкції) під час виконання службових обов'язків. Це приписи керівного органу або керівної особи організаціям чи службовцям, які є обов'язковими для виконання. Інструкція розрахована на тривалий строк дії або одноразове виконання. Розрізняють інструкції організаційні, посадові, технологічні, фінансові, відомчі й міжвідомчі. Інструкції відомчі поширюються в системі одного відомства (міністерства) і є додатком до наказу. Міжвідомчі інструкції видаються спільно кількома організаціями різних систем, тому обов'язкові для їхніх організацій і систем. Різновиди інструкцій — методичні рекомендації, рекомендації, правила. Інструкція містить спеціальні розділи за групами певних операцій. Відступи від дій, передбачених пунктами інструкцій, не дозволяються й кваліфікуються як порушення дисципліни. Посадові інструкції визначають організаційно-правове становище працівника у структурному підрозділі й забезпечують умови його ефективної праці. Посадова інструкція призначена для службовців, інженерно-технічних працівників і має такі розділи: загальна частина, визначення функцій (перелік видів робіт), прав, взаємовідносин, відповідальності працівника; порядок обіймання посади, професійні вимоги до нього; його підпорядкування; основні документи, якими треба керуватися в роботі. Інструкція набуває юридичної сили з часу затвердження вищою інстанцією або підписання керівником установи. Інструкції найчастіше викладають від третьої особи чи в безособовій формі. Викладаючи зміст, добирають розпорядчі слова: зобов'язаний, повинен, має право, забороняється, не дозволяється, слід. Реквізити інструкції: назва, заголовок, текст; посада, підпис і прізвище службової особи, яка склала інструкцію; підпис особи, для якої складена інструкція, ініціали і прізвище, дата ознайомлення; вгорі праворуч — позначка про затвердження — гриф, місце і дата, підпис відповідної особи. Рубрикація для інструкції обов'язкова: у ній нумеруються розділи (римськими чи арабськими цифрами), яким іноді дають підзаголовки, і параграфи (позначають арабськими цифрами). Текст документа має бути точним, зрозумілим і коротким.
Зразок
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Держбуду України 19 лютого 2002 р. № 37
ЗАРЕЄСТРОВАНО в Міністерстві юстиції України 26 квітня 2002 р. за № 402/6690
ІНСТРУКЦІЯ
Про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів
1. Загальні положення 2. Нормативи плати за скид стічних вод Підприємств у системи каналізації населених пунктів 3. Порядок обчислення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів 4. Порядок стягнення плати за скид стічних вод Підприємств у системи каналізації населених пунктів 5. Визначення величини плати за розміщення осадів
Начальник Управління реформування та розвитку водопровідно-каналізаційного господарства _______________________ (ініціали, прізвище)
(Офіційний вісник України. 2002. N° 10.)
Примітка. В інструкції подано назви розділів без розкриття їхнього змісту.
Зразок
ЗАТВЕРДЖЕНО Проректор Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова ________________________ (підпис) (ініціали, прізвище) «15» січня 2002 р.
ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ ЛАБОРАНТА КАФЕДРИ
|