Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаПоняття «культура» в епоху Відродження
Читайте также:
  1. Адміністративний проступок: поняття, ознаки, види
  2. Адміністративні право відносини, суб’єкти адміністративного права. Поняття адміністративного проступку.
  3. Багатозначність поняття топології
  4. Валютні системи: поняття, структура, призначення
  5. Взаємодія атомів. Іонний і ковалентний зв’язок атомів у молекулах. Поняття про теорію обмінних сил
  6. Визначте Провідні риси філософії доби Відродження
  7. Відношення між поняттями
  8. Вільнодумство епохи Відродження та Нового часу
  9. ВСТУП. ПОНЯТТЯ ЕКОНОМІКИ ЯК НАУКИ
  10. ВСТУП. ПОНЯТТЯ ЕКОНОМІКИ ЯК НАУКИ

Ідеї гуманізму - духовна основа розквіту мистецтва епохи Відродження. Мистецтво Відродження перейнято ідеаламі гуманізму, воно створи образ прекрасної, гармонійно розвінутої людини. Італійські гуманісті Вимагаю свободи для людини. "Але свобода в розумінні Ренесансу, - писав Його знавець А. Е. Джівелегов, - мала на увазі окрему Особистість. Гуманізм доказував, Що людина у своїх почуття, у своїх думках, у своїх віруваннях НЕ підлягає ніякій опіці, Що над нею не повинно буті сили, Що мішає її відчуваті І думати Як хочеться ". У сучасній науці Немає однозначної розуміння характеру, структур і хронологічніх рамок ренесанського гуманізму. Альо безумовно, гуманізм Варто розглядаті Як головний ідейній Зміст культури Відродження, невіддільної від Усього ходу історічного розвитку ЄВРОПИ в епоху Розкладання феодальних І Зародження капіталістічніх відносін. Гуманізм БУВ прогресивних ідейнім рухом, Що сприян ствердженню Нової культури, Спираючись насамперед на античну спадщину. Гуманізм переживши ряд етапів: становлення в XIV сторіччі, яскравий розквіт слідуючого сторіччя, внутрішню перебудова І поступовій занепад в XVI сторіччі. Еволюція Відродження булу тісно пов'язана з розвитком філософії, політічної ідеології, науки, інших форм суспільної свідомості і, який у свою Черга, зроби потужній Вплив на художня культуру Ренесансу. Термін "гуманізм", приписуваний Л. Бруні, вживався в ті часи (кінець XIV - початок XV ст.) Не зовсім в тому сенсі, в якому ми говоримо про гуманізм, гуманності сьогодні.
Для італійських гуманістів у центрі світобудови стояв не людина як боже творіння, але швидше людина природний, у всьому різноманітті його почуттів, помислів, бажань і пристрастей. Пізніше, відзначаючи цю обмеженість ренесансного розуміння гуманізму, Ф. Ніцше зітхне і скаже своє знамените: "Людське, занадто людське". Епоха культивувала і виховувала, з одного боку, людини освіченої, чемного, витонченого цінителя краси і всього витонченого, вільно думають і мислячого неординарно, але одночасно саме такої людини конституювала як "ідеального придворного" (Б. Кастільоне). У приватному житті взагалі тріумфував аморальність - втім, як і в суспільному. Причини цього були природні і прості: середньовічна класична християнська мораль оскаржувалася або просто відкидалася, а нові норми ще не були затверджені як загальнообов'язкові, Крім того, зникало з процесом змішування станів і поняття станової моралі, станових чеснот.
Крайній аморалізм поєднувався з досвідченим практицизмом і цинізмом (ідеал політика по Маккіавеллі - помісь шакала і лисиці і т.д.). Індивідуальність затверджувалася через індивідуалізм. Гуманізм обрачівался антигуманність. Але в той же час багато в чому ця неповторна, властива саме епохи Ренесансу многосложность складових у системі цінностей породжувала небачений зліт талантів, титанів, осмілилися змагатися з Богом і в науках, і в ремеслах, і в літературі, і в художній творчості.
Дата добавления: 2015-01-05; просмотров: 11; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.004 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты