КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Власні надходження бюджетних установ 2-ї групи та інші надходження спеціального фонду визнаються за касовим методом.
Поняття та класифікація видатків Сутність видатківбюджетних установ залежить від їх видів. Бухгалтерський облік в бюджетних установах організовують в розрізі наступних видів видатків (див. рис).
Рис. Класифікація видатків бюджетних установ Видатки загального фонду – це видатки, які здійснені за рахунок загального фонду бюджету. Видатки спеціального фонду – це видатки, які здійснені за рахунок спеціального фонду бюджету. Залежно від етапу руху бюджетних коштів видатки загального та спеціального фонду поділяються на касові та фактичні. Касові видатки - це усі суми, проведені органом Державного казначейства або установою банку з реєстраційного, спеціального реєстраційного, поточного рахунку як готівкою, так і шляхом безготівкової оплати рахунків (тобто це будь-які перерахування коштів з рахунків установи. Касові видатки визнаються за касовим методом). Фактичні видатки – це дійсні, кінцеві видатки бюджетної установи, оформлені відповідними первинними документами і здійснені за рахунок коштів загального та спеціального фондів бюджету, а також нараховані або проведені, але не сплачені. Фактичні видатки визнаються за принципом нарахування. Збіг касових і фактичних видатківназивають- прямі видатки. Економічна класифікація видатків (скорочено КЕКВ) застосовується для чіткого розмежування видатків за економічними ознаками з детальним розподілом коштів за їхніми предметними ознаками. Тобто видатки зведено в єдині економічні категорії з присвоєнням кожній категорії чотирьохзначного коду.
Економічна класифікація видатків бюджету
|