Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаРОЛЬ ВОДІЯ У ПОПЕРЕДЖЕННІ ДОРОЖНЬО-ТРАНСПОРТНИХ ПРИГОД
Читайте также:
  1. А) Качество следует определять как соответствие требованиям, а не как полезную пригодность.
  2. Вопрос 11 Признание помещения непригодным для проживания
  3. Дивовижна пригода з містером Джоном Скоттом Еклсом
  4. Как стать богатым и знаменитым еще при собственной жизни (пособие для гениев, но может пригодиться талантам и просто способным, а также вылечившимся от невроза)
  5. Качество услуг - совокупность свойств услуг, обусловливающих ее пригодность удовлетворять определенные потребности в соответствии с назначением.
  6. КЛАСИФІКАЦІЯ ДОРОЖНЬО-ТРАНСПОРТНИХ ПРИГОД
  7. Критическая интенсивность (число паразитов, при котором экземпляр или кусок рыбной продукции считается непригодным
  8. Надання першої домедичної допомоги у разі скоєння дорожньо-транспортної пригоди.
  9. Организация связи управления звеньями ГДЗС при работе в непригодной для дыхания среде одного караула.
  10. Показатели безотказности, долговечности, ремонтопригодности и сохраняемости изделия и (или) его составных частей (каналов, блоков и т, п.) по РД 50—707.

 

Керування автомобілем потребує від людини витримування такого безпечного режиму руху, який би враховував постійну зміну ситуації. Цю складну психічну діяльність виконує мислення, що нерозривно пов'язане з відчуттями, сприйняттями, пам'яттю, уявою. Найважливіша роль мислення і полягає в упорядкуванні, координації і синтезі цих процесів. У процесі мислення відбувається ряд висновків, наслідком яких є виконання певних дій. Для водіїв важлива швидкість мислення, тому що висновок і наступні за ними дії повинні вироблятися тим швидше, чим вища швидкість руху автомобіля. Одночасно із цим у водія повинна бути розвинена широта мислення, тобто здатність, що дозволяє одночасно врахувати різні сторони дорожньої обстановки і відповідно до неї оцінити наявні можливості. Ця здатність, що залежить від того, яка кількість вражень, органів почуттів і знань можливо

 


використовувати в мисленні для обґрунтування висновків, особливо важлива, коли у водія є можливість вибору між різними діями. У цих випадках особливого значення набувають пам'ять і навички водія. Пам'ять дозволяє відтворити відомості, необхідні для здійснення дії в даному конкретному випадку, а навички дозволяють зробити ці дії без осмислювання кожного складового руху, тобто автоматично. Це дає можливість, особливо в умовах гострого дефіциту часу (критична або аварійна ситуація), заощадити необхідні частки секунди. У людини, що автоматично виконує свою роботу, можуть виникнути психічні процеси, не пов'язані з роботою. У пам'яті можуть відбуватися одночасно два різних процеси: один пов'язаний з роботою, а другий, навпаки, відволікає від неї. Від свідомості водія, від його вміння керувати психічною діяльністю залежить, наскільки він зможе використовувати ці процеси для полегшення своєї праці.

 

Разом з цим важливу роль грає здатність водія до прогнозування наступної шляхово-транспортної ситуації. І чим є більшою здатністю до передбачення володіє водій, тим менше ймовірність його потрапляння в аварійну ситуацію.

 

Дуже велике значення в діяльності водія, що визначає в багатьох випадках правильність і точність його дій, є його емоційний стан. Відомо, що радісні переживання людини роблять її бадьорою і впевненою. У результаті дії стають більш точними, реакції більш швидкими, рухи більш координованими. Горе, важкі переживання приводять до протилежних результатів. 

Як показує аналіз дорожньо-транспортних пригод, безпека руху залежить від надійності водія і у значній мірі визначається його оперативними

 


Дата добавления: 2015-08-05; просмотров: 10; Нарушение авторских прав

lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2020 год. (0.005 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты