КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Задача №71⇐ ПредыдущаяСтр 16 из 16 З метою збереження свого бізнесу в найближчі 5 років власник умовної операційної системи шукає альтернативних шляхів. Приміром, йому вбачаються наступні три можливі альтернативи. Перша — змінити дислокацію операційної системи. Друга — змінити шлях "потоку" сировини (товару) зі складу до операційної системи, приміром, торгового центру. Третя — просто чекати і нічого не робити. Перша альтернатива — зміна дислокації операційної системи в плані наближення до постачальника сировини (товару) — є суперечною і потребує тривалого аналізу і опрацювання. Друга альтернатива — рішення змінити шлях "потоку" сировини (товару) зі складу до операційної системи — націлена на зниження витрат і часу; також вона не буде втрачати доходу, хоча і незначного. Третя альтернатива — просто чекати і нічого не робити — за всіх позитивних ситуацій на ринку впродовж першого року ведення бізнесу забезпечить достатнє зростання доходу. Однак очікування більше одного року дасть можливість конкурентам "вискочити в утворене "стратегічне вікно", що надалі може привести до згортання бізнесу. До вирішення проблеми власник операційної системи "зобов'язаний" припускати, що: 1) високе зростання доходів є результатом збільшення попиту на продукцію, а це оцінюється сприятливістю ринку Р\ = 0,55 (імовірність сприятливого ринку); 2) вкладення в реалізацію наявних альтернатив для першої складуть 210 дол., другої — 87 дол., третьої — 0 (експлуатаційні витрати для всіх трьох альтернатив однакові). 3) альтернатива "нічого не робити" може бути прийнята тільки на один рік через існування конкуренції, але після цього в розвиток бізнесу для підтримки стійкого положення на ринку необхідно вкласти до 170 дол.; 4) за умови зміни дислокації операційної системи з урахуванням високої сприятливості ринку рі = 0,55 доходи дорівнюватимуть 195 дол. за рік, а за Р-± - 0,45 — відповідно 115 дол.; 5) зміна схеми потоку сировини (товару) за сприятливої ситуації на ринку забезпечить дохід у 190 дол. за рік, а не сприятливого — лише 100 дол.; 6) за умов, що склалися, через рік у разі додаткового вкладання в бізнес 170 дол. після чотирьох років була би така віддача: якщо рі = 0,55 — у сумі 70 дол. за рік, а Р2 - 0,45 — відповідно 105 дол.
Рис. 1. "Дерево рішень" в ухваленні правильного рішення менеджера щодо можливостей зміни дислокації операційної системи. Для вирішення проблеми побудуємо "дерево рішень" (рис. 1), виділивши попередньо два вузли рішень 1 і 2 та три вузли стану природи А, У, 3, з яких з'являються два стани природи — сприятливий (Р\ = 0,55) і несприятливий (7*2 - 0,45). Формуючи "дерево рішень", варто виконати розрахунки по вузлах стану природи А, У, С й вузлові рішення 2. Підсумкове одержимо "дерево рішень" (рис. 1) у кінцевому вигляді. З рис. 1 випливає, що оптимальний вибір у даній ситуації — альтернатива "нічого не робити" з ЕМУс = = 703,75 дол. у порівнянні з альтернативами змін дислокації (ЕМУА = 585 дол.) і схеми потоку сировини чи товару (ЕМУВ= 660,50дол.).
Завдання 5.Визначити часові параметри подій, робіт і критичний шлях для наведеного нижче сітьового графіка «роботи—події».
Завдання 3.Виявити помилки в побудові наведеного нижче сітьового графіка типу «роботи—події».
Задача 22Знайти помилки у побудові та кодуванні наведеного на рисунку сітьового графіка. Побудувати правильний графік за умови, що результати робіт (1-3); (5-8); (11-12) під час виконання наступних робіт не використовуються. Сітьовий графік Задача 23Побудувати сітьовий графік виконання робіт з проектування та виготовлення випробувального стенда за наведеними у таблиці даними. Розрахувати часові параметри подій сітьового графіка.
|