Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


БЕЗПЕКА ПРАЦI ПРИ ДОСЛIДЖЕННI МІСЦЯ ПОЖЕЖ




 

8.1. До дослідження місця пожежі допускаються особи, які:

- ознайомлені з правилами безпеки праці під час дослідження пожеж;

- пройшли інструктаж з безпечних методів роботи під час дослідження місця пожежі, про що має бути відповідна відмітка в журналі.

8.2. Вiдповiдальнiсть за виконання правил безпеки праці під час дослідження пожеж покладається на старшого начальника із бригади по дослідженню пожежі, на виконавця робіт i на його безпосереднього начальника структурного підрозділу.

8.3. Основними шкідливими та небезпечними факторами при дослідженні місця пожежі є:

- можливість обвалення конструкційних та декоративних елементів будівель та споруд;

- можливість впливу теплових потоків, вогню та розжарених поверхонь;

- небезпека ураження електричним струмом;

- небезпека отруєння токсичними речовинами;

- небезпека хімічного i радіоактивного впливу;

- небезпека контакту з нагрітими до високих температур поверхнями;

- небезпека травмування колючими та ріжучими предметами та уламками скла. Під час дослідження місця пожежі необхідно застосовувати заходи безпеки для уникнення впливу перерахованих факторів.

Усі роботи на місці пожежі необхідно виконувати точно, ретельно, без метушнi.

8.4. В учасників дослідження мають знаходитись тільки необхідні для виконання конкретної роботи прилади, обладнання та речовини, а у разі необхідності - індивідуальні засоби захисту.

8.5. Учасники дослідження мають бути забезпечені такими засобами індивідуального захисту: плащ брезентовий, чоботи вологостiйкi на твердій підошві, яка запобігає травмуванню гострими предметами, каска, гумові рукавицi.

8.6. В учасників дослідження має бути одна аптечка з медикаментами, необхідними для надання першої долікарняної допомоги.

8.7. Учасники дослідження мають вміти надавати першу долікарняну допомогу в разі отримання травм i пошкоджень, найбільш імовірних при дослідженні пожежі (додаток 8).

8.8. Перед початком огляду місця пожежі i проведенням дослідження необхідно:

- перевірити наявність та справність засобів індивідуального захисту та комплектність медичної аптечки;

- перевірити справність i готовність до роботи приладів i обладнання, наявність необхідних реактивів;

- ознайомитись з планом об’єкта, схемою прокладених ліній електропередач, зв'язку, трубопроводів, вентиляції та іншими особливостями об'єкта;

- перевірити зовнішнім оглядом стан конструкцій об'єкта. Перебування людей під пошкодженими перекриттями забороняється;

- на початку дослідження місця пожежі переконатись, що електромережа знеструмлена та відсутні отруйні, їдкi, радіоактивні речовини. Намітити безпечні шляхи пересування місцем пожежі;

- у разі необхідності виставити спостерігачів, котрі сигналізували б про виникнення небезпеки.

8.9. У разі виникнення небезпеки зрушень, обвалів, ураження електричним струмом негайно закінчити виконання роботи, вийти із зони можливого ураження i не починати роботу до усунення небезпечних факторів.

8.10. Усі дослідні роботи, виміри, відбір проб виконувати згідно з встановленою методикою дослідження пожежі.

8.11. Під час огляду місця пожежі уникати контакту з невідомими речовинами i реактивами, які знаходяться на місці пожежі. Відбір проб i роботи з речовинами виконувати, переконавшись, що робота з ними не є небезпечною.

8.12. За наявності отруйних i дратуючих органи дихання сильнодіючих речовин та у разі сильного запилення необхідно працювати з використанням відповідних засобів індивідуального захисту.

8.13. Забороняється:

- на місці дослідження пожежі проводити роботи, не пов’язані з виконанням поставлених завдань;

- доторкатися до технологічного та освітлювального обладнання незахищеними руками;

- доторкатися та нахилятися до поверхні, на якій знаходяться залишки невідомих рідин, реактивів, можливе випадкове винесення високої напруги чи утворення інтенсивних теплових потоків;

- підходити до краю даху, перекриттів, майданчиків, ліфтових шахт та інших технологічних отворів, де відсутні огорожі. За необхідності слід використовувати страхувальні пояси та мотузки.

8.14. Пiсля закінчення роботи необхідно:

- відімкнути електроприлади від бортової мережі автомобіля, вимкнути живлення у приладів з автономним джерелом живлення;

- закоркувати реактиви i хімікати, які використовувались під час роботи на місці пожежі;

- з приладів i обладнання вилучити залишки речовин i реактивів;

- привести у порядок захисний одяг та інші засоби індивідуального захисту.


Поделиться:

Дата добавления: 2015-08-05; просмотров: 109; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав





lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты