КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
За ступенем суспільної небезпеки норма про умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть (ч. 2 ст. 121 КК України) відноситься до ... складів злочинів1) кваліфікованих; 2) забороняючих; 3) заохочувальних; 4) описових; 5) привілейованих; 6) бланкетних; 7) дозволяючих; 8) називних; 9) особливо кваліфікованих; 10) роз’яснюючих (дефінітивних).
За ступенем суспільної небезпеки норма про ненасильницький грабіж (ч. 1 ст. 186 КК України) відноситься до ... складів злочинів 1) кваліфікованих; 2) простих (основних); 3) заохочувальних; 4) описових; 5) привілейованих; 6) бланкетних; 7) дозволяючих; 8) називних; 9) особливо кваліфікованих; 10) роз’яснюючих (дефінітивних).
19. Оберіть правильні відповіді: 1) для норм Особливої частини КК характерна абстрактність формулювання; 2) норми Особливої частини КК сформульовані без узагальнень (вказівки на типові моделі) з жорсткою конкретизацією суспільно небезпечних діянь; 3) принцип nullum crimen sine lege не застосовується у чинному КК; 4) аналогія у чинному КК не застосовується; 5) розділи Особливої частини КК побудовані з урахуванням хронологічного підходу.
20. Вкажіть відповіді, які на Вашу думку є правильними: 1) в нормах Загальної частини КК проведено диференціацію кримінальної відповідальності за конкретні суспільно небезпечні діяння; 2) в нормах Особливої частини КК міститься перелік обставин, які обтяжують або пом’якшують кримінальне покарання; 3) в нормах Особливої частини КК не передбачено жодних підстав для звільнення від кримінальної відповідальності; 4) положення, що стосуються добровільної відмови від доведення злочину до кінця містяться у Загальній частині КК, однак щодо деяких складів злочинів у Особливій частині КК здійснено уточнення підстав добровільної відмови; 5) жодна з відповідей не є правильною.
У якому із перелічених визначень вказано, що таке криміналізація? 1) встановлення кримінальної відповідальності за діяння, які раніше не визнавалися злочинами лише шляхом прийняття кримінально правових норм; 2) встановлення кримінального покарання за конкретний злочин, вчинений фізичною осудною особою, що досягла віку, з якого настає кримінальна відповідальність; 3) встановлення більш суворої кримінальної відповідальності за певні діяння; 4) встановлення кримінальної відповідальності за діяння, які раніше не визнавалися злочинами, шляхом прийняття нової кримінально-правової норми, внесення відповідних змін у існуючі кримінально-правові норми чи інші норми (розширення змісту термінів, зменшення розміру обов’язкового наслідку тощо); 5) встановлення кримінального покарання способами, визначеними відповідними статтями чинного КК і Постановами Пленуму Верховного Суду України.
|