КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Способи семантизації
11. Охарактеризуйте етапи роботи з лексичним матеріалом, типи і види вправ для засвоєння лексичного мінімуму. Наведіть приклади вправ для формування мовленнєвих лексичних навичок за підручником для 2-ого класу.
Етапи формування репродуктивної лексичної навички(за підручником Бігич О.Б.)
Приклади вправ: - повторення слів, словосполучень і мовленнєвих кліше за вчителем/диктором з виділенням наголосу, важкого звука, звукосполучення; - згадування і називання слів з певною орфограмою, афіксом тощо; - групування слів за різними формальними ознаками: словотворчими компонентами, частинами мови тощо; - розташування слів у алфавітному порядку; - згадування та називання усіх видових понять при називання родового поняття; - вибір з ряду слів того слова, що відповідає (не відповідає) даній темі; - заповнення пропусків у реченнях відповідними словами; - називання слова зо його дефініцією або зображенням; - вибір синоніма /антоніма/еквівалента рідною мовою.
12. Розкрийте методику навчання техніки читання: поняття "техніка читання", труднощі навчання, методи навчання техніки читання іноземною мовою, типи і види вправ для навчання техніки читання. Наведіть приклади некомунікативних вправ на впізнавання і розрізнення графем для учнів 1 класу. Читання- рецептивнийвид мовленнєвої діяльності, який включає техніку читання (ТЧ)і розуміннятого, що читається, і відноситься до письмової форми мовлення. Навчання читання є складним і тривалим процесом, у якому розрізняють три основні стадії: 1.формування техніки читання; 2.навчальне читання; 3.зріле читання. На початковому етапі основною формою читання є читання уголос, яке є важливим засобом навчання читання про себе/ мовчки. Етапи навчання читання
Вправи
Серед вправ, що формують навички техніки читання, слід насамперед назвати такі: Читання хором за вчителем(диктором). Вправи цього типу будуються лише на знайомому матеріалі. Таке читання формує у учнів також уміння членувати речення на синтагми, правильно інтонувати їх, розставляти фразові наголоси тощо. Самостійне читання хором.Всі учні одночасно читають один текст. Учитель керує читання, постукуючи олівцем по столу Слова і прості речення тут читатимуть всі учні, навіть найслабші. Самостійне індивідуально- масове читання.Учні незалежно один від одного одночасно напівголосно або голосно читають текст. Для такого читання пропонують лише тексти, в яких учні, на думку вчителя, не робитимуть помилок, або такі, що вже читалися на попередніх уроках. Індивідуальне читання.Вумовах уроку нераціонально часто вдаватись до цього виду читання, його доцільно пропонувати як домашнє завдання* з метою розвитку швидкості читання. Індивідуальне читання вголос є також засобом контролю.
13. Розкрийте методику формування іншомовної компетенції в читанні: мету і зміст навчання читання, особливості навчання різних видів читання. Складіть завдання для контролю розуміння прочитаного тексту за підручником для 4 класу. Читання- рецептивнийвид мовленнєвої діяльності, який включає техніку читання (ТЧ)і розуміннятого, що читається, і відноситься до письмової форми мовлення. Навчання читання є складним і тривалим процесом, у якому розрізняють три основні стадії: 4.формування техніки читання; 5.навчальне читання; 6.зріле читання.
|