КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Етапи роботи з текстом для читання
14. Розкрийте методику навчання техніки письма: поняття "техніка письма", труднощі навчання, типи і види вправ для навчання графіки та орфографії. Наведіть приклади вправ для навчання каліграфії та орфографії за підручником для 1/2-го класу.
В житті кожної людини письмо відіграє важливу роль. Письмо - видатне надбання людства, величезний здобуток кожного народу, історики вказують на, що письмо - неперехідна пам'ять поколінь, яка зберігає повідомлення про події та справи минулих віків і тисячоліть. Головна мета навчання техніки письма полягає у формуванні в учнів графічних, каліграфічних та орфографічних навичок. Під каліграфічними навичками розуміють навички написання букв, буквосполучень як окремо так і в писемному мовленні. Для формування графічних/каліграфічних навичок слід використовувати вправи, метою яких є навчити учнів писати букви АВС. Це можуть бути вправи на написання букв, на ускладнене списування. Наведемо приклади ігрових вправ для формування графічних навичок: 1) Граємо в гру 7x7. Намалюйте квадрат і впишіть в клітинку букву велику і малу відповідно до номеру в ABC. Переможе той, хто правильно впише всі букви. 2) Допоможіть великим і малим буквам знайти одне одного. Запишіть пари букв. Хто зробить це першим? Навчання орфографії виділяють у дві підгрупи вправ. До І групи входять вправи на списування, виписування і дописування; до II групи вправи для запису на слух (диктант).
15. Розкрийте методику формування іншомовної компетенції в письмі: мету і зміст навчання письма як виду мовленнєвої діяльності, систему вправ для навчання письма. Наведіть приклади вправ для навчання написання листа з опорою на графічно-вербальну схему для учнів початкової школи.
Головна мета навчання техніки письма полягає у формуванні в учнів графічних, каліграфічних та орфографічних навичок. Етапи навчання писемного мовлення: I Оволодіння графікою. II Засвоєння структурних моделей речень, властивих усній та письмовій формам спілкування. III Оволодіння писемним мовленням як засобом спілкування. Для кожного з етапів характерні різні типи і види вправ. а) Так на І етапі використовуються вправи з аналізу. Вправи на ідентифікацію та диференціацію: - звуко-буквений аналіз слова, - групування слів з однаковими звуками, - групування слів па основі протиставлення графем, - списування за зразком, - списування з різними завданнями. б) Основною метою другого етапу,поряд з орфографічними навичками, є формування лексико-граматичної правильності письма. На цьому етапі найбільш поширеними визнаються такі види вправ: · вправи на запитання-відповіді з частковою зміною мовного матеріалу; · на трансформацію мовного зразка; · на підстановку; · на розширення та скорочення; · диктанти. Останній вид вправ широко використовується на різних ступенях навчання. Так, на початковому виконуються такі види диктантів як слуховий, слуховий з попереднім аналізом труднощів, самодиктант, зоровий, зоро-слуховий, вибірковий. На середньому та старшому ступенях навчання, крім зазначених, проводяться ускладнені диктанти, а саме: диктант із самоконтролем, пояснювальний диктант, диктант вивченого напам'ять (уривок прози, вірш), диктант-переклад. в) Мета третього етапув навчанні письма і писемного мовлення - формування дій, що забезпечують виклад мовного матеріалу в письмовій формі. Характерними видами вправ на цьому етапі можуть бути: відповіді на запитання щодо змісту тексту; складання запитань до тексту.
16. Розкрийте методику формування іншомовної компетенції в аудіюванні: мету і зміст навчання, механізми, труднощі аудіювання. Визначте мовні труднощі аудіювання та сплануйте роботу щодо їх попередження на прикладі тексту з підручника для 4 класу початкової школи.
Аудіювання -це рецептивний вид МД, розуміння сприйнятого на слух усного мовлення. Аудіювання –комплексна мовленнєва розумова діяльність, яка базується на природній здатності, яка удосконалюється в процесі індивідуального розвитку людини. Важливі фактори формування такої здатності є: · перцептивні та мовленнєві передумови; · загальні інтелектуальні передумови; · фактичні знання; · знання та вміння в рідній мові; · іншомовні знання та вміння; · мотивація.
|