КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
В якій світовій релігії основним принципом є відмова від жаги до життя та його насолод, звільнитися від яких можливо лише за допомогою «восьмеричного шляху спасіння»?а) буддизмі; б) християнстві; в) ісламі. 188. Буддизм виник у: а) в середині I тис. до н.е.; б) в середині II тис. н.е.; в) на рубежі I тис. до н.е. - І тис. н.е.
189. Серединний шлях у буддизмі – це шлях між: а) помірністю і надмірностями; б) порятунком, доступним для усіх віруючих, і порятунком для деяких обраних. 190. Основний принцип буддійської етики: а) неспричинення шкоди тваринам; б) неспричинення шкоди всьому живому; в) неспричинення шкоди природі. 191. Основними напрямками в буддизмі є: а) тхеравада і махаяна; б) шиїзм і сунізм. 192. Далай-лама – це: а) верховний релігійний керівник усіх буддистів; б) верховний релігійний керівник тибетських буддистів; в) почесний титул для буддійського ченця.
193. Який з наведених нижче напрямків буддизму має ще й другу назву – тхеравада, що означає “школа старої мудрості”: а) махаяна; б) ваджраяна; в) хінаяна 194. У якому столітті цар Ашока надав буддизмові статусу державної релігії? а) III ст. до н. е; б) VI ст. н. е.; в) VI ст. до н. е; г) І ст. н. е. 195. Як називається у буддизмі вузький шлях до спасіння, або мала колісниця? а) махаяна; б) фетишизм; в) індуїзм; г) тхеравада. 196. Зміст якого вчення відкинув Будда? а) фетишизму; б) брахманізму; в) індуїзму.
197. Яка релігія не знає Бога-творця? а) іслам; б) християнство; в) індуїзм; г) буддизм. 198. Відомий мислитель К. Ясперс у своїй книзі „Джерела історії і її мета” вводить поняття „осьовий час”. Цей період продовжувався: а) V ст. до н.е. -V ст. н.е.; б) VIII – II ст. до н.е.; в) I – Х ст. н.е.
Як називається релігія, для якої основним принципом є протиставлення двох вічних начал – добра і зла? а) даосизм; б) буддизм; в) джайнізм; г) зороастризм.
200. Серединний шлях звільнення від страждань у буддизмі нараховує: а) вісім ступенів; б) дванадцять ступенів; г) три ступені.
201. Що являє собою, за вченням Гаутами, життя? а) радість; б) спокій; в) страждання.
202. Яка релігія вперше сформулювала ідею про кінець світу та страшний суд? а) іслам; б) християнство; в) іудаїзм; г) зороастризм.
203. Хто з мислителів, критикуючи сучасну йому культуру, виражав ідеї культурного елітаризму і виділяв два начала в античній культурі: а) А.Тойнбі; б) Ф. Ніцше; в) М. Бердяєв. Що означає термін “античність”? а) греко-римська стародавність, тобто історія і культура Давньої Греції і Давнього Риму; б) термін, рівнозначний поняттю “древність”; в) термін “античність” вживається в обох смислах: у вузькому (“а”) і широкому (“б”).
Класичний канон – це... а) витвір мистецтва, що слугує нормативним взірцем; б) система внутрішніх творчих правил та норм, які є домінуючими в мистецтві у певний історичний період; в) вищій ступінь морального уявлення про благо та належне.
|