КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Обґрунтування необхідності автоматизаціїЗміст Вступ……………………………………………………………………4 1. Вихідні дані..........................................................................................................5 2. Обґрунтування необхідності автоматизації......................................................6 3. Технічна характеристика об’єкта автоматизації..............................................7 4. Розробка функціонально-технологічної схеми об’єкта автоматизації...........9 5. Розрахунок і вибір елементів схеми................................................................11 6. Розробка принципової електричної схеми об’єкта автоматизації................13 7. Розрахунок і вибір нестандартних елементів схеми......................................14 8. Розрахунок надійності схеми автоматизації...................................................15 9. Розробка монтажної схеми……………………………………………….......17 10. Знаходження витрат праці на ТО і ПР………...……………………………18 Висновок……………………...……………………………………….19 Література…………………………………………………………….20
Вступ
Автоматизація технологічних процесів – це етап комплексної механізації, який характеризується вивільненням людини від виконання функції керування технологічними процесами, тобто перекладання цих функцій на пристрої автоматизації. У сільському господарстві виникла необхідність застосування сучасних систем автоматичного керування, які за допомогою ЕОМ не тільки автоматично керували б технологічними процесами, але й вибирали оптимальний варіант виробництва, який забезпечував би мінімальні трудові витрати, найменшу собівартість продукції і найкращу її якість. Автоматизація забезпечила значний економічний ефект у процесах сільськогосподарського виробництва. Автоматизація зарекомендувала себе як на мобільних так і на стаціонарних машинах. Автоматизація також сприяє створенню енерго- і ресурсозберігаючих технологій, а також підвищенню продуктивності тварин і птиці, урожайності сільськогосподарських культур. Велике значення має створення сприятливих, а іноді, навіть, комфортних умов для працівників, зайнятих в автоматизовуючому виробництві. Можна виділити три основні особливості автоматизації сільсько-господарського виробництва. 1. Мійже всі технологічні процеси, пов’язані з живими організмами. 2. Важкі умови праці засобів автоматизації. 3. Об’єкти автоматизації розміщуються на великій площі.
Вихідні дані Сільськогосподарське товариство закритого типу «Колос» знаходиться в північно-східній частині Глухівського району. Центральна садиба товариства знаходиться в селі Горіле, 15 км від районного центра міста Глухова і 17 км від залізничної станції міста Глухова. Господарство постачається електроенергією по лінії 10 кВт, довжиною 6,2 км від Первомайської підстанції 35/10 кВт потужністю 2500 кВА. Всього на території господарства знаходиться 10 споживчих трансформаторних підстанцій. Виробниче направлення господарства в рослинництві – зерново- механічні культури, в тваринництві – м’ясо, молоко. На території господарства є одна комплексна бригада і одна трансформаторна, також по одній свинотоварній і молочній фермі. Автоматизація господарства дуже низька і потребує підвищення в усіх галузях промисловості.
Обґрунтування необхідності автоматизації Отримання гарячої води – один із найбільшпоширених використаннь електричної енергії у сільському господарстві і особлива у тваринництві. Не забруднюючи повітря та приміщень продуктами та відходами спалення, електронагрів в найбільшій мірі відповідає зоотехнічним та санітарно-гігієнічним нормам до тваринницьких підприємств. У багатьох випадках – це найбільш економічний спосіб отримання гарячої води, не потребуючи витрат на транспортування палива, будівництво та експлуатацію котелень. Водонагрівачі прості у використанні і потребеють значно менших капіталовкладень порівняно з вогневими водонагрівачами, можуть бути повністю автоматизовані.
|