КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Виконання військового вітання
Навчання виконанню військового вітання у складі відділення рекомендується спочатку проводити на місці, а потім під час руху. Під час навчання військовому вітанню командир відділення спочатку коротко пояснює вимоги Стройового статуту, а потім подає необхідні команди та слідкує за діями військовослужбовців. При цьому він може ставити себе у ролі старшого командира, а обов'язки командира відділення наказує виконувати одному з військовослужбовців. Виконання військового вітання на місці та під час руху проводиться за командою командира відділення "Відділення - СТРУНКО, рівняння -ПРАВОРУЧ (ЛІВОРУЧ, НА СЕРЕДИНУ)". Виконання військового вітання виконується у такій послідовності:
Для виконання військового вітання в строю під час руху за 10-15 кроків до начальника командир відділення командує: "Відділення - СТРУНКО, рівняння ПРАВОРУЧ (ЛІВОРУЧ)". За командою "Струнко" всі військовослужбовці переходять на стройовий крок, а за командою "Рівняння - праворуч (ліворуч)" одночасно повертають голову в бік начальника та припиняють рух руками або рукою, не зайнятою зброєю. З карабінами у положенні "на плече" рух рукою, не зайнятою зброєю, не припиняється. Командир відділення, якщо він без зброї або зі зброєю у положенні "за спину", повернувши голову, прикладає руку до головного убору. Після того, як відділення пройде повз начальника, або за його командою "Вільно" командир відділення командує: "ВІЛЬНО" й опускає руку. Якщо начальник вітає відділення словами "Здрастуйте, товариші (панове)" або дякує йому, військовослужбовці в першому випадку відповідають, наприклад: "Бажаємо здоров'я", а у другому випадку - "Служу Українському народові". Під час руху всі військовослужбовці починають відповідати з поставленням лівої ноги на землю, вимовляючи слова на кожний крок. Тренування відділення з виконання військового вітання рекомендується проводити спочатку в одношеренговому строю (в колоні по одному), а потім у двошеренговому (в колоні по два). У всіх випадках необхідно добиватися, щоб військове вітання виконувалось чітко й бадьоро, з точним додержанням правил стройового положення та руху. При навчанні, особливо в тренуванні відділення виконанню військового вітання, повинні брати активну участь командири взводів і рот та їх заступники. У ролі старшого начальника вони навчають не тільки особовий склад, але й командирів відділень. Стройове злагодження відділень має велике значення у стройовому вишколі особового складу. Від якості підготовки відділення багато в чому залежатиме злагодження взводу і роти.
|