Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаОписати способи геодезичної підготовки проектів

Читайте также:
  1. Quot;Про затвердження Порядку проведення військової підготовки студентів вищих навчальних закладів за програмою підготовки офіцерів запасу".
  2. Алгоритм діяльності командира і його заступника з виховної роботи в ході підготовки і ведення бойових дій
  3. Аналіз запасу безпеки інвестиційних проектів та аналіз беззбиктовості (CVP-analysis, break-even analysis).
  4. Аналіз чутливості інноваційних проектів
  5. БАЗОВИЙ РІВЕНЬ ПІДГОТОВКИ
  6. Базовий рівень підготовки.
  7. Види і способи розподілу ліцензій
  8. Види, способи і типи правового регулювання
  9. Висвітліть особливості організації професійної підготовки працівників.
  10. Відносні величини, їх різновиди, способи обчислення та форми вираження

Перед виносом у натуру проекту (це перенесення на місцевість запроектованих меж земельних ділянок, осей споруд, інших проектних елементів) необхідно виконати спеціальну геодезичну підготовку, що передбачає аналітичний розрахунок, геодезичну прив’язку об’єкту, складання розмічувальних креслень. Для виносу проекту в натуру необхідно мати на місцевості геодезичні пункти з відомими координатами. У цій же системі координат повинні бути отримані координати проектних точок. Координати проектних точок визначають графічно або обчислюються аналітично.

Розрізняють три способи геодезичної підготовки проекту:

· Графоаналітичний;

· Аналітичний;

· Графічний.

При аналітичному способі всі дані для перенесення проектних елементів на місцевість знаходять шляхом математичних обчислень.

При графоаналітичному способі положення вихідних точок визначають графічно з топографічного плану, а інших точок жорстко пов’язаних з вихідними – аналітично. Наприклад, для визначення положення будинку на місцевості за топографічним планом, знаходять координати одного з кутів будинку і дирекційний напрямок на інший кут, далі за проектними розмірами обчислюють координати всіх інших кутів будинку.

Якщо проектні елементи не пов’язуються з існуючими контурами (самостійний відокремлений проект), то іноді застосовують графічний спосіб проектування, при якому всі планувальні елементи визначаються графічно за топографічним планом. Розрахунок проекту здійснюють за графічними координатами всіх його головних точок.

При аналітичному розрахунку проекту вирішується ряд типових геодезичних задач. Найпоширенішими є пряма та обернена геодезичні задачі. При геодезичній підготовці проекту виконують його прив’язку. Прив’язкою проекту називають розрахунки геодезичних даних (розмічувальних елементів) по яких виносять його в натуру від пунктів геодезичної основи. Розмічувальними елементами служать відстані, кути, і перевищення, вибір і розрахунок яких залежить від прийнятого способу перенесення в натуру.

Результати геодезичної підготовки проекту відображають на розмічувальних кресленнях. Розмічувальне креслення є основним документом за яким в натурі виконують розмічувальні роботи, його складають у масштабах 1:500 – 1:2000, а іноді й крупніше в залежності від складності споруди чи земельної ділянки або їх елементів, які виносяться в натуру.На розмічувальному кресленні показують:

1) проектні та існуючі межі земельних ділянок;

2) контури будинків що виносяться;

3) розміри будинків та розташування осей;

4) пункти розмічувальної основи від яких відбувається перенесення в натуру;

5) розмічувальні елементи значення яких підписується прямо на кресленні.

Іноді на розмічувальному кресленні вказують значення координат вихідних пунктів у прийнятій системі координат, довжини й дирекційні кути вихідних сторін, позначки вихідних реперів та інші дані, які використовуються для геодезичної підготовки проекту. Ці дані можуть служити для контролю в процесі перенесення в натуру та після його завершення.


Дата добавления: 2015-08-05; просмотров: 133; Нарушение авторских прав


<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Розглянемо проектування трапецією | Способи перенесення в натуру проектних елементів та їх точність
lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2019 год. (0.013 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты