КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Удосконалення структури посівних площ і системи сівозмінОсновою проектування і удосконалення сівозмін є структура посівних площ. При визначенні структури посівних площ враховують ґрунтово-кліматичні умови, які обумовлюють можливості вирощування тих чи інших культур, спеціалізацією господарства, потребу в забезпеченості суміжних галузей виробництва.
Таблиця 5. Структура посівних площ і розподіл культур по сівозмінах
Перспективна структура посівних площ складена з урахуванням сучасних умов ринкової економіки, запропоновано вирощувати більш рентабельні культури. Також нова структура дозволяє упровадити більш удосконалену сівозміну. Проектування сівозмін Після встановлення з економічним і агротехнічним обґрунтуванням структури посівних площ визначають кількісні характеристики сівозмін, виходячи з дотримання таких принципів: - кожна культура чи група культур, подібних за біологією та агротехнікою повинні займати одне чи кілька цілих полів зі зведенням до мінімуму кількості збірних полів; - форма і розміри поля повинні задовольняти вимогам механізованих робіт; - допустиме відхилення за площею між полями в межах 5%, а в окремих випадках – до 10%; - схема чергування культур у сівозміні на підставі експериментально встановлених кращих та допустимих попередників.
Характеристика існуючих сівозмін господарства Структура діючих сівозмін Польова сівозміна №1
Загальна площа сівозміни 1659 га Середній розмір поля 165,9 га Польова сівозміна №2
Загальна площа сівозміни 973 га Середній розмір поля 121,6 га
Кормова сівозміна №3
Загальна площа сівозміни 1048 га. Середній розмір поля 174,6 га.
|