КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Порядок відкриття рахунків в банку та основні операції, що здійснюються підприємством через банк.Тема. Облік на поточному рахунку в банку. 1. Порядок відкриття рахунків в банку та основні операції, що здійснюються підприємством через банк. 2. Документальне оформлення операцій на рахунку в банку.
Порядок відкриття рахунків в банку та основні операції, що здійснюються підприємством через банк. Кожне підприємство незалежно від форм власності зобов‘язане зберігати вільні грошові кошти в банку на поточних рахунках. Поточні рахунки – це рахунки, які відкриваються в уповноважених установах банків підприємствами усіх форм власності, для зберігання грошових коштів та здійснення всіх видів операцій за цими рахунками. Поточний рахунок може бути відкритий: § Юридичними особами; § Фізичними особами (підприємцями); § Представництвам юридичної особи; § Іноземним інвесторам. Кожне підприємство самостійно обирає собі обслуговуючий банк. Обслуговуючий банк – це банк, що обслуговує і в якому відкрито рахунки підприємства, та який здійснює на договірних умовах будь-які операції чи послуги передбачені Законом України “Про банки і банківську систему”. Для відкриття поточного рахунку в банку підприємство повинно надати наступні документи: 1. заяву на відкриття рахунку встановленого зразку, яку підписує керівник і головний бухгалтер підприємства; 2. копія зареєстрованого і нотаріально завіреного статуту; 3. копія свідоцтва про державну реєстрацію в органі державної виконавчої влади; 4. копія документу, про взяття на облік підприємства в ДПІ; 5. картка зі зразками підписів І і ІІ особи які мають право підписувати і розпоряджатися коштами на рахунку, також відтиск печатки; 6. довідка про реєстрацію в П.Ф; 7. наказ про зарахування на посади керівника та головного бухгалтера, копії паспортів та ідентифікаційних кодів. Підприємство може відкривати поточні рахунки як в національній так і в іноземній валюті. Підприємство може відкривати необмежену кількість рахунків за своїм вибором і згодою банку. У випадку відкриття двох або більше поточних рахунків в нац. валюті підприємство повинно протягом трьох робочих днів з дня відкриття або закриття рахунку визначити один рахунок основний і повідомити про це ДПІ. В процесі господарської діяльності підприємства відбувається зміна залишків грошових коштів на рахунку, збільшення або зменшення. Збільшення грошових коштів (прибуткової частини поточного рахунку): o Надходження виручки за продану продукцію, o Позики банку o Аванси всіх видів o Здача готівки з каси Зменшення грошових коштів ( всі види безготівкових платежів): ¨ Видача коштів для виплати заробітної, на оплату на відрядження і господарські витрати; ¨ Перерахування постачальникам і підрядникам за доставлені товари; ¨ Перерахування авансів постачальникам ¨ Перерахування податків до бюджету.
|