КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Протиблювотні засоби та препарати, що усувають нудоту. Антагоністи серотонінових рецепторів· Ондансетрон (Ondansetron) (див. п. 5.2.3.2. розділу "ПСИХІАТРІЯ, НАРКОЛОГІЯ. ЛІКАРСЬКІ ЗАСОБИ", п. 19.5. розділу "ЛІКАРСЬКІ ЗАСОБИ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ ЗЛОЯКІСНИХ НОВОУТВОРЕНЬ") Фармакотерапевтична група:А04АА01 – протиблювотні засоби та препарати, що усувають нудоту. Антагоністи 5НТ3-рецепторів серотоніну. Основна фармакотерапевтична дія:протиблювотний засіб із групи антагоністів серотоніну; селективно блокує 5НТ3-рецептори ЦНС і периферичної нервової системи, у т. ч. в нейронних центрах, що регулюють блювотні рефлекси; препарат має анксіолітичну активність, не викликає змін концентрації пролактину в плазмі крові, порушення координацій руху або зниження активності і працездатності. Показання для застосування ЛЗ:профілактика і лікування нудоти і блювання БНФ. Спосіб застосування та дози ЛЗ: для попередження та лікування післяопераційної нудоти і блювання разову пероральну дозу 16 мг (2 табл.) призначають за 1 год до початку анестезії БНФ; парентерально дорослим слід ввести ондансетрон у разовій дозі 4 мг в/м або в/в струминно, повільно на початку анестезії БНФ; в/м в одну й ту саму ділянку тіла ондансетрон може бути введений одномоментно в дозі, яка не перевищує 2 мл. Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ:головний біль, запаморочення, спонтанні рухові розлади, напади судом, пригнічення ЦНС, парестезії, слабкість, екстрапірамідна симптоматика, непритомність; відчуття жару і припливу крові до обличчя, аритмія, тахікардія або брадикардія, гіпотензія або АГ; запор, діарея, гикавка, сухість у роті, транзиторне підвищення активності амінотрансфераз, недостатність функції печінки; кропив’янка, бронхоспазм, у поодиноких випадках – анафілактичні реакції; кашель, болі у грудній клітці (ангінозного типу). Протипоказання до застосування ЛЗ:гіперчутливість до препарату; вагітність (особливо I триместр); період лактації; дитячий вік до 12 років; недостатність функції печінки, хірургічні операції на черевній порожнині. Форми випуску ЛЗ:р-н для в/в введення, 2 мг/мл по 2 мл (4 мг) або по 4 мл (8 мг) у фл.; р-н для ін`єкцій, 2 мг/мл по 2 мл або по 4 мл в амп; р-н оральний, 4 мг/5 мл по 50 мл у фл.; табл. вкриті оболонкою, по 4 мг, по 8 мг; табл. по 2 мг; по 4 мг; табл., вкриті плівковою оболонкою, по 8 мг Торгова назва:
· Тропісетрон (Tropisetron) (див. п. 19.5. розділу "ЛІКАРСЬКІ ЗАСОБИ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ ЗЛОЯКІСНИХ НОВОУТВОРЕНЬ") Фармакотерапевтична група:А04АА03 – протиблювотні засоби та препарати, що усувають нудоту. Антагоністи 5НТ3-рецепторів серотоніну. Основна фармакотерапевтична дія:високоактивний селективний конкурентний aнтагoнicт cepoтонiнових рецепторів; блокує блювотний рефлекс i супроводжуюче його відчуття нудоти, що спричиняються протипухлинними цитотоксичними препаратами, променевою терапією та деякими наркотичними препаратами, які стимулюють вихід серотоніну з eнтероxpoмaфiнопoдiбних клітин у слизовій оболонці ШКТ; дія не зменшується протягом 24 год, що дозволяє застосовувати його 1 р/добу; на відміну від інших протиблювотних засобів тpoпiceтpон не чинить eкстpaпipaмiдaльних побічних явищ. Показання для застосування ЛЗ:лікування та запобігання пicляoпepaцiйній нудоті та блюванню. Спосіб застосування та дози ЛЗ:призначають курсами по 5 днів; дітям старше 2 років рекомендована доза становить 0,2 мг/кг маси тіла, МДД – до 5 мг; схема лікування така: після попереднього в/в краплинного або струминного введення ін’єкційного р-ну препарату, який вводять у перший день лікування (використовується р-н для ін’єкцій, 1 мг/мл, амп. по 5 мл), у наступні дні (2 – 6-й) препарат приймається внутрішньо в капс.; МДД дорослих - 5 мг; капс. призначають з 2-го по 6-й день після попереднього в/в краплинного або струминного введення ін’єкційного р-ну препарату, який вводять у перший день лікування (використовується р-н для ін’єкцій, 1 мг/мл); капс. треба приймати вранці, безпосередньо після пробудження або за 1 год до сніданку, запиваючи водою; у осіб зі зниженою здатністю до метаболізму зменшення стандартної добової дози не вимагається; тривалість дії становить 24 год, що дозволяє застосовувати його 1 р/добу. Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ:головний біль, запаморочення, почуття втоми; біль у животі, запори, діарея; почервоніння обличчя, поширена кропив’янка, відчуття нестачі повітря, задишка, г. бронхоспазм; колапс, зупинка серцевої діяльності (точного взаємозв’язку з тропісетроном не встановлено). Протипоказання до застосування ЛЗ:гіперчутливість до препарату; вагітність, лактація; дитячий вік до 2 років. Форми випуску ЛЗ:капс. по 0.005 г; р-н для ін'єкцій та інфузій, 1 мг/мл по 5 мл в амп.; р-н для ін'єкцій, 1 мг/мл по 2 мл або по 5 мл в амп. Торгова назва:
|