КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Препарати фтору
Фармакотерапевтична група:А01АА01 – засоби для профілактики карієсу. Основна фармакотерапевтична дія:відновлює дефіцит фтору, інгібує костну резорбцію; ефективний профілактичний засіб проти карієсу зубів; відомо, що фтор нарівні з кальцієм (у формі апатитів) бере участь у мінералізації тканин зубів, сприяє дозріванню зубної емалі; фтор уповільнює утворення молочної кислоти з вуглеводів, виявляє бактерицидну дію відносно мікроорганізмів, які спричиняють карієс; в основі дії натрію фториду лежить реакція іонів фтору з гідроксиапатитом, у результаті якої утворюється фторапатит; ця реакція здійснюється як при системному введенні натрію фториду, так і при місцевому впливі на зубну емаль; зубна тканина, збагачена фторапатитом, менш піддається впливу кислот, зубного нальоту й слини, які багаті бактеріями, що спричиняють карієс; фторвмісні препарати найефективніші, якщо їх приймають регулярно і тривалий час. Показання для застосування ЛЗ:профілактика карієсу зубівВООЗ у дітей віком від 2 до 15 років. Спосіб застосування та дози ЛЗ:препарат рекомендується приймати перед сном після чищення зубів; табл. повністю р-няють у роті; дітям віком від 2 до 5 років – по 1 табл. (1,1 мг), з 5-річного віку – по 2 табл. (2,2 мг) на добу; курс лікування – щонайменше 250 днів на рік, щороку до 15-річного віку. Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ:алергічні висипи або інші симптоми підвищеної чутливості до препарату. Протипоказання до застосування ЛЗ:гіперчутливість до препарату; концентрація фтору в питній воді більше ніж 0,7 мг/л; тяжкі захворювання печінки; порушення функції підшлункової залози. Форми випуску ЛЗ:табл. жувальні по 2.21 мг.; табл. по 1,1 г Торгова назва:
Препарати стронцію
Анаболічні стероїди (див. п.2.17.2.1. розділу «Кардіологія. Лікарські засоби»)
Симптоматична терапія Анальгетики (див. п.5.2.10. розділу «Психіатрія, наркологія. Лікарські засоби», п.8.8. розділу «Ревматологія. Лікарські засоби», п.10.3.. розділу «Анестезіологія, реаніматологія. Лікарські засоби»)
Нестероїдні протизапальні засоби (див. п.8.7.1. розділу «Ревматологія. Лікарські засоби»)
Міорелаксанти (див. п.8.10. розділу «Ревматологія. Лікарські засоби»)
Інші препарати, що застосовуються у лікуванні ендокринологічних захворювань
|