Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Високомолекулярні




  • Глатирамер ацетат (Glatiramer acetate)

Фармакотерапевтична група:L03AХ13 - цитокіни та імуномодулятори

Основна фармакотерапевтична дія:суміш синтетичних поліпептидів, що відноситься до класу імуномодуляторів з властивістю блокувати мієлінспецифічні аутоімунні реакції, на яких базується руйнування мієлінової оболонки провідників ЦНС при розсіяному склерозі; за своєю хімічною будовою препарат має елементи подібності з основним білком мієліну – мішенню аутоімунного процесу; можна виділити 2 основних механізми дії препарату: діючи на тримолекулярний комплекс конкурентно витискує основний білок мієліну (ОБМ), що є аутоантигеном, зі зв’язку з основним комплексом гістосумісності (ОКГ ІІ) на антигенпрезентуючих клітинах; при цьому утворюється міцніший зв’язок ОКГ ІІ з препаратом, ніж з ОБМ; у такий спосіб препарат відіграє роль "помилкової мішені"; ймовірно, пригнічує імунну відповідь і на інші а/г мієліну; може запобігати розвитку експериментального алергічного енцефаліту; під дією глатирамеру ацетату відбувається активація і проліферація клонів Т2-лімфоцитів, які здатні проникати через гематоенцефалічний бар’єр, приблизно 10% таких Т2-лімфоцитів реагують на ОБМ продукуванням протизапальних цитокінів; механізм проліферації Т2-лімфоцитів, що викликається препаратом, невідомий; оскільки препарат вводиться п/ш, то, можливо, дендритні клітини Лангерганса шкіри відіграють роль місцевих антигенпрезентуючих клітин; крім того, препарат бере участь в механізмах апоптоза активованих Т1-лімфоцитів, викликаючи їхню анергію; при цьому загальних імуносупресорних властивостей він не виявляє; при лікуванні глатирамеру ацетатом рівень сечової кислоти достовірно зростає, що також може бути одним з напрямків дії препарат; після п/ш введення швидко гідролізується значна частина препарату; деяка частина потрапляє у лімфатичну систему, а інша частина - у системний кровотік у незмінному стані.

Показання для застосування ЛЗ:розсіяний склероз ремітуючого перебігу БНФ.

Спосіб застосування та дози ЛЗ:рекомендована доза для дорослих 20 мг глатирамеру ацетату п/ш 1 р/добу, БНФ переважно в той самий час дня; довгостроково, залежно від клінічного перебігу захворювання та ефективності лікування; якщо препарат не введений вчасно, необхідно зробити це негайно, як тільки можливо; не допускається введення подвійної дози препарату.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ:місцево біль, почервоніння, набряк, атрофія шкіри в місці ін’єкції, абсцес, гематома; розширення судин, біль у грудях, збільшення ЧСС, стан тривоги, задишка, утруднене ковтання, кропив’янка; тахікардія, синкопальний стан, АГ, екстрасистолія, блідість, варикозне розширення вензапор, діарея, нудота, анорексія, дисфагія, гастроентерит, стоматит, карієс; алергічний шок та анафілактоїдні реакції; лімфаденопатія, еозинофілія, спленомегалія; набряки, втрата маси тіла, відраза до алкоголю; артралгія, артрит; емоційна нестабільність, порушення свідомості (ступор), судоми, тривожність, депресія, запаморочення, тремор, атаксія, головний біль; гіпервентиляція, бронхоспазм, носова кровотеча, гіповентиляція, зміна голосу; аменорея, гематурія, імпотенція, менорагія, вагінальні кровотечі.

Протипоказання до застосування ЛЗ:гіперчутливість до препарату.

Форми випуску ЛЗ:р-н для ін'єкцій, 20 мг/мл по 1 мл.

Торгова назва:

II. КОПАКСОН®-ТЕВА, ТЕВА Фармацевтікал Індастріз Лтд., Ізраїль

 

  • Поліоксидоній (Polyoxydonium) ** [тільки супозиторії]

Фармакотерапевтична група:L03AX - цитокіни та імуномодулятори.

Основна фармакотерапевтична дія:підвищує резистентність організму щодо різних інфекційних захворювань; в основі механізму дії – прямий вплив на фагоцитуючі клітини та природні кілери, а також стимуляція антитілоутворення; також чинить детоксикаційну дію, а також підвищує стійкість мембран клітин до цитотоксичних речовин; відновлює імунні реакції при тяжких формах імунодефіцитів і, зокрема, при туберкульозі, септичних станах, опіках, злоякісних новоутвореннях, хр. вірусних захворюваннях, після хірургічних операцій, прийому цитостатиків та гормональних препаратів.

Показання для застосування ЛЗ:у складі комплексної терапії при хр. рецидивуючих запальних захворюваннях як вірусних, так і бактеріальних; г. вірусних та бактеріальних інфекціях: сепсис, менінгоенцефаліти, енцефаліти, урогенітальні і гінекологічні захворювання; туберкульозі, лікуванні та профілактиці гнійно-септичних захворювань та операційних ускладнень у хірургічних хворих; г. і хр. алергічних захворюваннях (поліноз, БА, атопічний дерматит); злоякісних пухлинах з призначенням хіміо- та променевої терапії; дисбактеріозах у дітей; для активації процесів регенерації при переломах, опіках тощо; для корекції імунодефіцитних станів при старінні і впливі несприятливих факторів; при вторинних імунодефіцитних станах.

Спосіб застосування та дози ЛЗ:рекомендовані схеми лікування для дорослих: при г. запальних захворюваннях - по 6 мг на одну ін’єкцію щоденно, протягом 3 діб, а потім через добу, курс лікування – 5 - 10 ін’єкцій; при хр. запальних захворюваннях - по 6 мг на одну ін’єкцію через добу, 5 ін’єкцій, а потім 2 рази на тиждень, курс лікування - 10 ін’єкцій; при туберкульозі - по 6 мг на одну ін’єкцію два рази на тиждень, курс лікування – 10 - 12 ін’єкцій; хворим з г. та хр. урогенітальними захворюваннями - по 6 мг на одну ін’єкцію через добу, курс лікування - 10 ін’ єкцій; при хр. рецидивуючому герпесі - по 6 мг на одну ін’єкцію через добу, курс лікування - 10 ін’єкцій у комбінації з антигерпетичними препаратами, інтерферонами та індукторами інтерферонів; для лікування ускладнених форм алергічних захворювань - по 6 мг на одну ін’єкцію, курс лікування - 5 ін’єкцій: дві перші ін’єкції - щодня, а потім через день; онкологічним хворим: по 6 -12 мг на одну ін’єкцію, курс лікування - 10 ін’єкцій; для профілактики імунодепресивного впливу пухлин, для корекції імунодефіциту після хіміо- та променевої терапії показаний довший курс лікування (від 2-3 місяців до року) по 6 мг в одній ін’єкції 1 або 2 рази на тиждень; рекомендовані схеми лікування для дітей - призначається з 6-місячного віку у складі комплексної терапії в/м або в/в у дозі 0,1 - 0,15 мг/кг кожні 48 - 72 год, курс лікування – 5 - 7 ін’єкцій.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ:можливий біль у місці ін’єкцій при в/м введенні.

Протипоказання до застосування ЛЗ:гіперчутливість до препарату; вагітність, період годування груддю.

Форми випуску ЛЗ:порошок ліофілізований для приготування р-ну для ін'єкцій по 6 мг; супозиторії по 6 мг; табл. по 12 мг.

Торгова назва:

II. ПОЛІОКСИДОНІЙ, ТОВ "НВО Петровакс Фарм", Російська Федерація

Поделиться:

Дата добавления: 2015-09-15; просмотров: 43; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав





lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.005 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты