Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаЕкранні вікна виконання завдання
Читайте также:
  1. II. МЕТА, ЗАВДАННЯ ТА РЕЗУЛЬТАТИ ПРОХОДЖЕННЯ ПРАКТИКИ
  2. II. Основні етапи підготовки курсової роботи й графік її виконання
  3. Варіанти завдання до лабораторної роботи 10
  4. Варіанти завдань для самостійного виконання
  5. Види та завдання педагогічного експерименту
  6. Виконання господарських договорів
  7. Виконання моделювання
  8. Виконання роботи
  9. Виконання роботи.
  10. Виконання штриховки

Тема:Дослідження мереж Хопфілда.

Ціль роботи:вивчення архітектури рекурентних нейронних мереж Хопфілда і спеціальних функцій для їх створення, зважування входів, накопичення та активізації; ознайомлення з демонстраційними прикладами та їх скриптами, а також набуття навичок побудови таких мереж для рішення задач розпізнавання образів і створення асоціативної пам'яті.

Мережа Хопфілда відноситься до класу рекурентних нейронних мереж. Вона має один нейронний шар з функціями зважування dotprod, накопичення netsum і лінійної обмеженої функцією активізації satlins. Шар охоплений динамічної зворотним зв'язком з вагами LW {1,1} і має зміщення.

Мережі Хопфілда володіють тим відмітною властивістю, що при надходженні на вхід деякого вектора ознак у вигляді початкових умов, вони за кінцеве число тактів часу приходять в стан стійкої рівноваги, що залежить від вхідного вектора. Це дозволяє асоціювати вхідний вектор з деяким станом мережі, або об'єктом предметної області. Стану стійкої рівноваги називаються також аттракторами мережі. Крім цільових атракторів в мережі можуть мати місце паразитні, які не відповідають жодним векторах входу. При створенні мережі Хопфілда спеціальні алгоритми синтезу зводять до мінімуму число таких паразитних точок рівноваги і забезпечують максимальний розмір області притягання для точок рівноваги.

 

Екранні вікна виконання завдання

Практична частина:

Створення мережі Хопфілда з двома стійкими точками в тривимірному просторі

 

Створення мережі Хопфілда з чотирма стійкими точками в двомірному просторі

Висновок: Виконавши дану роботу я навчився працювати з мережами Хопфілда, а також набув навички побудови таких мереж для рішення задач розпізнавання образів і створення асоціативної пам'яті.

 


Дата добавления: 2015-09-15; просмотров: 9; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.024 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты