КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
СТРАХУВАЛЬНИКСтр 1 из 3Следующая ⇒ ГРОМАДЯНИ В СИСТЕМІ МЕДИЧНОГО СТРАХУВАННЯ Громадянин — застрахована фізична особа. Громадяни України мають у системі медичного страхування право на: — обов'язкове і добровільне медичне страхування; — вибір медичної страхової організації; — вибір медичної установи і лікаря відповідно до договорів обов'язкового і добровільного медичного страхування; — одержання медичної допомоги на всій території Російської федерації, у тому числі за межами постійного місця проживання; — одержання медичних послуг, що відповідають по обсязі і якості умовам договору, незалежно від розміру фактично виплаченого страхового внеску; — пред'явлення позову страхувальнику, страхової медичної організації, медичній установі, у тому числі на матеріальне відшкодування заподіяного з їхньої вини збитку, незалежно від того, передбачене це чи ні в договорі медичного страхування; —зворотність частини страхових внесків при добровільному медичному страхуванні, якщо це визначено умовами договору.
СТРАХУВАЛЬНИК
Страхувальник — фізична чи юридична особа, що уклала договір страхування зі страхувальником. Страхувальниками при добровільному медичному страхуванні виступають окремі громадяни чи підприємства, що представляють інтереси громадян. Страхувальниками при обов'язковому медичному страхуванні є: для працюючого населення — підприємства, установи, організації, обличчя, що займаються індивідуальною трудовою діяльністю й обличчя вільних професій, а для непрацюючого населення органи виконавчої влади різних рівнів (Ради Міністрів Республік у складі РФ, органи державного керування країв, областей, автономних утворень, місцева адміністрація). Страхувальник має право на: — участь у всіх виду медичного страхування (обов'язкове і добровільне, у т.ч. колективне, індивідуальне); —вільний вибір страхової організації; —здійснення контролю за виконанням умов договору медичного страхування; — зворотність частини страхових внесків від страхової медичної організації при добровільному медичному страхуванні відповідно до умов договору. Підприємство-страхувальник, крім цього має право на: — зменшення розміру страхових внесків при стабільному рівні захворюваності працівників: чи підприємства його зниженні протягом трьох років; — залучення засобів із прибутку (доходу) підприємства на добровільне медичне страхування своїх працівників. Страхувальник зобов'язаний: — укладати договір обов'язкового медичного страхування зі страховою медичною організацією; —вносити страхові внески в порядку, установленому дійсним Законом і договором медичного страхування; —у межах своєї компетенції вживати заходів по усуненню несприятливих факторів впливу на здоров'я громадян; — надавати страхової медичної організації інформацію про показники здоров'я контингенту, що підлягає страхуванню. За відхилення підприємства-страхувальника від обов'язків по обов'язковому медичному страхуванню відповідного контингенту він у судовому порядку піддається штрафу в розмірі, що відповідає встановленому страховому внеску. Сплата штрафу не звільняє страхувальника від фінансових зобов'язань по медичному страхуванню.
|