КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
ОПИС НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ„Адміністративне право” Навчальний курс “Адміністративне право” складається з двох частин: Загальної та Особливої. Загальна частина адміністративного права об’єднує норми, якими закріплюються основні адміністративно-правові принципи, компетенція суб’єктів правовідносин, форми та методи виконавчо-розпорядчої діяльності, адміністративна відповідальність в сфері державного управління. До Особливої частини належать норми, що регулюють функціональне і галузеве державне управління соціально-господарським комплексом держави і забезпечують режим законності у сфері економіки, соціально-культурному будівництві, адміністративно-політичній діяльності та міжгалузевих стосунках. Зміст Загальної та Особливої частин дисципліни “Адміністративне право” взаємозалежні і становлять єдине ціле. Курс навчальної дисципліни розрахований на 135 годин, з них аудиторних 64 години, з них 30 годин – лекційні та 34 години – семінарських та практичних занять, 20 годин індивідуальна робота з викладачем, 49 годин самостійна робота студента. Завершується вивчення курсу “Адміністративне право ” складанням іспиту. Заняття з курсу “Адміністративне право” проводяться з метою: 1. допомогти студентам поглибити свої знання з найбільш важливих теоретичних положень курсу, краще засвоїти якісні зміни та доповнення, що відбуваються в сфері державної виконавчої влади на сучасному етапі; 2. привити студентам комплекс практичних знань та навичок, необхідних для формування в них високої професійної майстерності; 3. глибше вивчити останні зміни та доповнення, внесені в чинне адміністративне законодавство, виробити вміння вірно застосовувати його норми до конкретних правових ситуацій.
Передумови вивченняКурс “Адміністративне право” базується, перш за все, на положеннях Декларації про державний суверенітет України, Конституції України, законодавчих актах Верховної Ради, указах Президента України, декретах та постановах Уряду країни, на відповідних положеннях інших нормативних актів, а також на теоретичних положеннях суміжних юридичних дисциплін в т.ч. теорії держави і права та конституційного права України.
|