КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Практичні завдання. Заповніть таблицю 12.1 про різницю між чистими суспільними та чистими приватними благами:Завдання 1 Заповніть таблицю 12.1 про різницю між чистими суспільними та чистими приватними благами:
Таблиця 12.1
Завдання 2 Що з наведеного нижче не є суспільним благом? а) маяки; б) електроенергія; в) поліція; г) оборона країни; д) захист від повеней у масштабах країни. Поясните свою відповідь.
Завдання 3 Які блага відносяться до «чистих» або «змішаних» суспільних благ: а) медичне обслуговування; б) вища освіта; в) охорона державного кордону; г) діяльність держави в сфері законодавства.
Завдання 4 «Всі перераховані нижче блага являються суспільними, тому що для них характерно спільне споживання». Наскільки коректно з погляду економічної теорії це твердження стосовно до кожного пункту? а) перегляд спектаклю в театрі; б) проїзд в електричці; в) національний парк; г) вуличне освітлення; д) футбольний матч на стадіоні.
Завдання 5 Робота з цитатами та твердженнями 1. Чи згодні ви із твердженням неоконсерваторів: ніякий уряд не може бути мудріше ринку й тому всякого роду спроби «скорегувати» його (у тому числі в області ефективного попиту) не тільки марні, але й шкідливі для нормальної господарської діяльності?
2. А. Маршалл висловлюється наступним чином щодо витрат на освіту: «... справжні економісти одностайно вважають, що такі витрати дають дійсну економію й що відмова від них є, з погляду інтересів країни, і помилковим, і аморальним рішенням». Поясніть, на чому засноване таке твердження.
3. Як би Ви прокоментували твердження з підручника С. Фішера «Економіка»: «Національні парки – це змішаний випадок, тому що природа в парках – це суспільне благо, принаймні доти, доки в парку не стає занадто тісно». У чому сенс згадування про тісноту? Змістовий модуль 4 Загальні засади розвитку національної економіки Тема 13. Грошово-кредитна система та монетарна політика План 1. Банківська система. 2. Центральний банк та його функції. 3. Монетарна політика Центрального банку та її інструменти. 4. Кредит і банки: сутність, структура, операції в умовах ринку. IОсновні поняття Позичковий капітал. Капітал-власність. Позичковий відсоток. Депозит. Норма позичкового відсотка. Номінальна ставка відсотка. Реальна ставка відсотка. Кредит. Банк. Банківський прибуток. Облікова ставка. Норма обов’язкових банківських резервів. Операції на відкритому ринку. Питання для самоконтролю 1. Назвіть історичну форму позичкового капіталу. 2. Що є відмінного між поняттями капітал-власність і капітал-функція? 3. Проаналізуйте місце та роль позичкового капіталу в процесі кругообігу промислового капіталу. 4. Дайте визначення позичкового проценту. Назвіть джерела отримання коштів на виплату позичкового проценту. 5. Чим відрізняється кредитна система від банківської? 6. Надайте характеристику структури кредитної системи. 7. Надайте характеристику активним та пасивним операціям банку. Наведіть приклади. 8. Назвіть основні форми кредиту та розкрийте сутність банківського кредиту. 9. Якими є основні види банківського кредиту? 10. Яким є механізм впливу національного банку країни на діяльність комерційних банків?
|