Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Платники страхових внесків, порядок їх реєстрації та обліку




Згідно з Інструкцією «Про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхуван­ня на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду за­гальнообов'язкового державного соціального страхування Ук­раїни на випадок безробіття» від 18 грудня 2000 р. № 339 плат­никами страхових внесків є:

роботодавці;

наймані працівники;

у разі взяття участі в загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні на випадок безробіття на добро­вільних засадах:

особи, які забезпечують себе роботою самостійно (члени творчих спілок, творчі працівники, які не є членами твор­чих спілок);

фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які не використовують найману працю;

фізичні особи, які виконують роботи (послуги) згідно з ци­вільно-правовими угодами;

громадяни України, які працюють за межами України та не застраховані в системі соціального страхування на випадок безробіття в країні, у якій вони перебувають, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обо­в'язковість якого надана Верховною Радою України.

Від сплати страхових внесків звільняються застраховані осо­би на період відпустки на догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустки на догляд за дитиною до досягнен­ня нею шестирічного віку за медичним висновком; застраховані особи в частині отримання допомоги із часткового безробіття.

Не є платниками страхових внесків особи, які не підлягають страхуванню на випадок безробіття:

- працюючі пенсіонери та особи, в яких відповідно до зако­нодавства України виникло право на пенсію;

- іноземці та особи без громадянства, які тимчасово працю­ють за наймом в Україні, якщо інше не передбачено міжна­родними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Роботодавці — юридичні особи зобов'язані зареєструватися в центрах зайнятості, на які покладено функції робочих органів виконавчої дирекції

ФСС ВБ за місцем знаходження як платни­ки страхових внесків у 10-денний строк із дня отримання ними свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності.

Роботодавці — фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані зареєструватися в центрах зайнятості за місцем свого проживання з дня укладання трудового договору з найманим працівником.

Роботодавці подають до центру зайнятості заяву за відповід­ною формою та завірені відповідальною особою центру зайня­тості копії таких документів:

—свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємниць­кої діяльності;

—довідки органу статистики про внесення до Єдиного Дер­жавного реєстру підприємств та організацій України;

—довідки про присвоєння ідентифікаційного номера з Дер­жавного реєстру фізичних осіб — платників податків та інших обов'язкових платежів.

Платники страхових внесків, які беруть участь у загальноо­бов'язковому державному соціальному страхуванні на випадок безробіття на добровільних засадах, подають до центру зайня­тості заяву за формою та завірені відповідальною особою центру зайнятості копії таких документів:

- свідоцтво про державну реєстрацію суб'єкта підприємниць­кої діяльності (посвідчення підприємця, що проводить свою діяльність без створення юридичної особи);

- довідки про присвоєння ідентифікаційного номера з Дер­жавного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів.

Громадяни України, які працюють за межами України та не застраховані в системі соціального страхування на випадок без­робіття у країні, в якій вони перебувають, якщо інше не передба­чено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, подають до центру зай­нятості заяву за формою та завірені відповідальною особою цен­тру зайнятості копії таких документів:

- документ, що підтверджує роботу особи в країні, де він пе­ребуває, та що він не застрахований в системі соціального страхування цієї країни на випадок безробіття;

- довідку про присвоєння ідентифікаційного номера з Дер­жавного реєстру фізичних осіб — платників податків та інших обов'язкових платежів.


Поделиться:

Дата добавления: 2015-09-13; просмотров: 90; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав





lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты