КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Проблеми централізації та децентралізації в державному управлінні.Велике значення у державному управлінні має оптимальне співвідношення централізації та децентралізації у побудові структури управління.
Децентралізація управління Передача повноважень з центру на місця здійснюється шляхом децентралізації, що дозволяє привести послуги, які надає держава, у відповідність із потребами і запитами населення. Вертикальна децентралізація - передача права приймати рішення вниз по рівнях управління. Горизонтальна децентралізація - передача права приймати рішення підлеглим, що не є керівниками. Акцент в управлінні при децентралізації робиться на досягнення зміни правил управління, а не зміни управлінців. Найвиразніше проявляються такі етапи розвитку децентралізації в управлінні:
І-й етап. Командно-бюрократична структура. П-й етап. Керівництво в співробітництві. IIІ-й етап. Делегування повноважень. Делегування повноважень І. Повне делегування (підлеглий виконує роботу та відповідає за неї. Керівник не залучений до роботи). II. Обмежене делегування (підлеглий виконує роботу та спільно з керівником відповідає за неї). III. Нульове делегування (підлеглий виконує роботу, але відповідає за неї керівник). Побічні методи: - маніпулювання оточенням людини; У сучасній управлінській практиці організаційна структура повинна реагувати на зміни в оточенні, тобто адаптуватися. Адаптаційний процес повинен відображати предмет адаптації, час необхідний і реальний для адаптації. Поєднання різних структур при управлінні, вироблення стратегії, розробка нововведень стратегії, - характерна ознака кращих систем державного управління.
|