КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Швидкість поновлення напруги. Власна частота кола, що відключається. Залежність швидкості й частоти від параметрів обладнання і схеми короткого замиканняПри гасінні дуги змінного струму як низької, так і високої напруги одним з вирішальних факторів є поновлювана напруга. для оцінки кривої поновлюваної напруги вводиться поняття швидкості її зростання. Для схеми на рис.10 середня швидкість поновлюваної напруги, якщо знехтувати затуханням можна приблизно знайти за формулою:
, (15)
де Uв – миттєва поновлювана напруга (ЕДС джерела) в момент нуля струму; Т0/2 – напівперіод власних коливань, протягом якого напруга досягає максимального піка, рівного 2 Uв; f0 – власна частота коливань; uср – середня швидкість поновлення напруги. Зважаючи на те, що швидкість зростання звичайно дуже велика, вона вимірюється у вольтах за 1 мікросекунду. У цей час поновлювана напруга часто оцінюється власною частотою f0 і коефіцієнтом піка kп , тобто відношенням величини максимального піка до поновлюваної напруги промислової частоти:
Рис. 12 – до визначення середньої швидкості поновлення напруги. (16)
Звідси видно, що чим більша власна частота коливань, тим більше поновлювана напруга помислової частоти, тим вище швидкість поновлення напруги. Із зростанням швидкості поновлення напруги збільшуються вимоги до швидкості зростання електричної міцності міжконтактного проміжку. В протилежному разі тривалість горіння дуги збільшується або апарат взагалі може не відключити коло. Власна частота f0 визначається індуктивністю L і еквівалентною ємністю Се, які залежать від потужності короткого замикання кола, номінальної напруги, номінальної потужності установки, конструктивного виконання елементів. Індуктивність L і еквівалентна ємність Се, як правило, ростуть із збільшенням напруги, тому власна частота f0 з підвищенням напруги зменшується. Однак швидкість поновлення напруги, пропорційна номінальній напрузі мережі (15), може бути досить високою. Слід відзначити, що миттєве значення поновлюваної напруги Uв залежить від кута здвигу фаз jк при короткому замиканні, а саме:
Uв=Еsin jк. (17)
Для чисто індуктивного кола jк=p/2 і Uв=Е, для чисто активного кола jк=0 і Uв=0. після проходження струму через нуль в активному колі напруга на проміжку змінюється за синусоїдальним законом, що визначається ЕДС джерела. Таким чином, відключення чисто активного кола відбувається легше, ніж індуктивного.
|